Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

18 Haziran 2019 Salı
Mide Bulantısı Tedavisi
Mide bulantısı birçok nedene bağlı olarak gelişebilir.
Kategori : Sağlık
11 Haziran 2019 09:45
 
Mide Bulantısı Tedavisi

Mide bulantısı birçok nedene bağlı olarak gelişebilir. Mide sindirimden sorumlu organların başında gelir. Vücuda giren herhangi bir yabancı madde mide bulantısına neden olabileceği gibi hormonal nedenler de mide bulantısı yapabilir. Peki, mide bulantısı nasıl geçer? Mide bulantısına evde hazırlayacağınız basit yöntemler ile tedavi edebilirsiniz. Alternatif tıp bir nevi bitkiler ve evde bulunan doğal maddeler ile tedavi edilmeyi de içerir. Site her evde olan ürünlerden hazırlanan şifa reçetelerini sizlerle paylaşan bir sitedir.

Neden Mide Bulantısı Olur?

Mide bulantısının en sık görülen nedeni besin zehirlenmesidir. Bozuk gıdalar sindirim sisteminde bulantıya ve akabinde kusmaya neden olur. İkinci neden hamilelik durumlarında artan hormon seviyesidir. Bir başka neden ise kullanılan ilaçlardır. Her ne nedenle mide bulantısı görülüyorsa mutlaka tetkik edilmesi gerekir. Besin zehirlenmesi durumlarında bol su içerek mide yıkama yapılmalıdır.

Mide Bulantısı Tedavisi

Mide bulantısı tedavisi nedene göre uygulanır. Eğer besin zehirlenmesinden kaynaklı bir mide bulantısı varsa ilaç tedavisi uygulanır. Onun dışında dinlenmek ve limon yemek de mide bulantısını bastırır. Mide bulantısını önleyen ilaçlar dönem dönem kullanılır, fakat doktor reçetesi ile kullanılması gerekir.

Mide Bulantısı Doğal Tedavi

Herkesin ara ara yaşadığı mide bulantısına ne iyi gelir? Mide bulantısı için en iyi bilinen doğal tedavi nane limon çayıdır. Bir kaşık kuru naneyi bir fincan suya atın ve bir taşım kaynatın. Daha sonra nane çayını süzün ve üzerine limon sıkın. Bal ile karıştırarak da tüketmek mümkündür. Zencefil iyi bir bulantı önleyicidir. Özellikle hamileler rahatlıkla tüketebilir. Taze zencefili dilim dilim doğrayın ve üzerine sıcak su ilave edin.

Ağzı kapalı olarak 5 dakika demlendirin ve tüketin. Günde 2 fincan kadar içebilirsiniz. Bir diğer bitkisel yöntem kekik çayıdır. Kekik için dağ kekiği daha iyi olur. Yoğun aroma ve yararlı yağlar midenizi rahatlatacaktır. Bir çay kaşığı kekiğin üzerine sıcak su ilave edin ve demleyin. Demleme yaparken kaynatmayın. Siteden bir çok doğal tarif alabilir ve hemen uygulayabilirsiniz Site tamamen ücretsiz olup bilgi paylaşımı esasına dayanır.

Okunma : 744
Gündem haberleri
Oprukçu, Hangi partiye nasıl geçeceğini açıkladı
17 Haziran 2019 Okunma: 14622 Gündem
Küçük yaşta ki çocuğa taciz iddiası
17 Haziran 2019 Okunma: 9470 Gündem
Tren yollarına 10 gün yaklaşmayın
14 Haziran 2019 Okunma: 9351 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın