Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

24 Nisan 2019 Çarşamba
100 günlük eylem planımızı tamamlamak üzereyiz
Konya’da konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Şimdi 100 günlük eylem planımızı hemen hemen artık tamamlamak üzereyiz, ikinci 100 günlük eylem planında da yine vatandaşlarımıza hizmette yoğunlaşacağız" dedi.
Kategori : Siyaset
12 Eylül 2018 22:48
 
100 günlük eylem planımızı tamamlamak üzereyiz

Konya’da konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Şimdi 100 günlük eylem planımızı hemen hemen artık tamamlamak üzereyiz, ikinci 100 günlük eylem planında da yine vatandaşlarımıza hizmette yoğunlaşacağız" dedi.

Gül, Bölge Adliye Mahkemesi'nin açılışı için geldiği Konya'da, Mevlana Müzesi'ni ziyaret etti. Burada yetkililerden bilgi alan Gül, ziyaretçilerle sohbet etti.

Bakan Gül, Tarihi Bedesten Çarşısı'nda esnafı ziyaret ettikten sonra Konya Valiliğine geçti. Burada Vali Yakup Canbolat ve kurum amirlerince karşılanan Gül, ''Valilik Şeref Defteri''ni imzaladı.

Gül, daha sonra programı kapsamında gittiği Büyükşehir Belediyesinde, Başkan Vekili Mithat Büyükalim tarafından karşılandı. Basına kapalı gerçekleşen ziyarette Gül, belediye hizmetleri hakkında bilgi aldı.

Daha sonra AK Parti Konya İl Başkanlığını ziyaret eden Gül, burada gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Konya'da, Bölge Adliye Mahkemesi'nin açılışını gerçekleştirdiklerini söyleyen Gül, şöyle konuştu: 

 "Bölge Adliye Mahkemesi'nin açılışı münasebetiyle Konya'mızdayız. Daha önce mart ayında geldiğimizde Konya'nın en acil bölge adliye mahkemesi talebi iletilmişti. Yaptığımız çalışmalar neticesinde ve Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı 100 günlük eylem planında Konya'mızda bölge adliye mahkemesinin açılması vardı. Bugün bu açılışı yaptık. Adli yılla birlikte Konya'mıza, bölgemize hizmet eden çok önemli bir yargı hizmetini vatandaşlarımıza, yargı camiasına, hukukçularımıza AK Parti Hükümeti olarak bunu açmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz. Elbette bu hizmetlere devam edeceğiz. Şimdi 100 günlük eylem planımızı hemen hemen artık tamamlamak üzereyiz. İkinci 100 günlük eylem planında da yine vatandaşlarımıza hizmette yoğunlaşacağız. AK Parti, Türkiye'nin birliğinin, beraberliğinin ve kardeşliğinin teminatıdır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, milletiyle hep omuz omuza, gönül gönüle bu mücadeleyi, demokrasi mücadelesini ortaya koymuştur."

Gül, Türkiye'nin önünde yerel seçimlerin olduğuna işaret ederek "Bu seçimlerde de en güzel sonuçları alacak, hizmetleri yapacak parti, kadro, AK Parti'dir. Bu vesileyle buradayız. İl Başkanımıza ve Genel Başkan Yardımcımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, ana kadememiz, tüm AK Parti ailesine çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Ziyarette Bakan Gül'ü, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Konya İl Başkanı Hasan Angı, AK Parti Konya Milletvekilleri Halil Etyemez ve Abdullah Ağralı ile partililer karşıladı.

Okunma : 1540
Foto galeri
tatlıdil inşaat
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Konya’nın Ünlüleri
24 Nisan 2019 Okunma: 12794 Ulusal Haberler
Alhan Köyü
24 Nisan 2019 Okunma: 11176 Kültür Sanat
Koltuklarını devredecekler
20 Nisan 2019 Okunma: 9363 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın