Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

09 Aralık 2019 Pazartesi
Bahçeli Oprukçu'nun Davasını sattığını söyledi ama...
Mhp Lideri Devlet Bahçeli bugün Ayrancı ilçesinde Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu hakkında konuştu, Bahçeli,  bir vatandaşın, "Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu meselesini hallet" demesi üzerine, "Oprukçu'nun bizimle alakası kalmamıştır.
Kategori : Siyaset
22 Temmuz 2019 00:11
 
Bahçeli Oprukçu'nun Davasını sattığını söyledi ama...

Mhp Lideri Devlet Bahçeli bugün Ayrancı ilçesinde Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu hakkında konuştu, Bahçeli,  bir vatandaşın, "Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu meselesini hallet" demesi üzerine, "Oprukçu'nun bizimle alakası kalmamıştır. Davasında olanla beraberiz. Ayrılanlarla işimiz gücümüz yok" ifadelerini kullandı.

Peki Sayın Devlet Bahçeli, Ereğli'de ben Mhp'liyim diyenlerin bile Oprukçu'ya oy verdiğini biliyor mu?

Evet Ereğli'de Mhp'liler de Oprukçu'ya destek verdi. Çünkü 150 bin nüfuslu memleket yapılan haksızlığı gördü. Sadece Mhp'liler değil Ak Partilisi, Chp'lisi, İyi Partilisi 31 Mart'ta Oprukçu dedi.

Bugün Ayrancı'ya Sayın Bahçeli'yi karşılamaya giden bir çok kişi Oprukçu'ya oy verdi. Şimdi kalkıp o adamlara siz davanızı sattınız diyebilirmiyiz? Elbette hayır! Onlar davalarını satsaydı bugün Bahçeli'yi karşılamaya gitmezlerdi. Onlar haksızlıklara göz yummadı.  

Ereğli'de bölge Milletvekilinin  tepki görmesi, Ak Parti'de tercih edilen adayın halk içinde bir karşılığının olmaması ve daha bir çok etken vatandaşı Oprukçu'ya yönlendirdi. Oprukçu'da bunları gördüğü için Bağımsız aday oldu. Eğer ittifak adayı Oprukçu olsaydı emin olun Ereğli şu an Cumhur ittifakının en yüksek oy aldığı yer olacaktı. 

Yani Sayın Bahçeli, olaya yapılan haksızlıkları görmediği için dava olarak bakıyor,  ama dava demek yapılan yanlışlıklara göz yummak değildir. 

Bir örneği İstanbul'da yaşandı, halk ben 31 Mart'ta Ekrem İmamoğlu'nu seçtim dedi, ille de seçim diyenler bu kez 800 bin oy farkı ile kaybetti. İstanbul'da da İmamoğlu'na Ak Partilisi, Mhp'lisi oy verdi. Bu yaşananlar davayı satmak değil haksızlıklara göz yummamaktır. 

Ereğli'de ne haksızlığı oldu demeyin. Ak Parti adeta adaylığı Ankara'da yapılan baskı ile Oprukçu'nun elinden aldı, vatandaş bunları bildiği için göz yummadı. Oprukçu ilk bağımsızlığını açıklarken zaten söyledi, bizim için öncelik hemşehrilerimizdir, Ereğlimizdir, bu yüzden Bağımsız aday oluyorum dedi. 

Şimdi Sayın Devlet Bahçeli ne kadar Oprukçu davasını sattı desede bu memleket olanları çok iyi biliyor, ve görüyor. İlerisi için Allah Kerim...

 

Okunma : 4913
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Ereğli’de Silahla kendini vurdu
05 Aralık 2019 Okunma: 20449 Asayiş
Ereğli’de ürküten gelişme
06 Aralık 2019 Okunma: 15179 Asayiş
Ereğli Cezaevinde yatıyordu: Ağırlaştırılmış müebbet aldı
07 Aralık 2019 Okunma: 8648 Ulusal Haberler
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın