Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

07 Ağustos 2020 Cuma
CHP Yönetimi Hortu’da vatandaşlarla bir araya geldi
Ereğli CHP Yönetimi mahalle ziyaretleri kapsamında Hortu Mahallesini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.
Kategori : Siyaset
15 Ocak 2020 12:25
 
CHP Yönetimi Hortu’da vatandaşlarla bir araya geldi

Ereğli CHP Yönetimi mahalle ziyaretleri kapsamında Hortu Mahallesini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Yeni seçilen yönetimi ile birlikte mahalle ziyaretlerini sürdüren CHP Ereğli İlçe Teşkilatı, Hortu Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldiler.

Mahallelerinin sorunlarını CHP İlçe Başkanı Gönülal ve parti yönetimi ile belediye meclis üyelerine anlatan Hortu Mahallesi sakinleri, yıllardır çözüm bulunmayan arıtma tesisinin kokusundan duydukları rahatsızlığı bir kez daha dile getirdiler ve Ereğli-Konya Karayolu üzerine yapılan cezaevinden de endişeli olduklarını belirttiler.

Gönülal: “Ereğli’nin Yararına Olacak Her Projeye Destek Veriyoruz”

CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, Hortu sakinlerine hitaben yaptığı konuşmada, Ereğli’ye yatırım ve hizmet kazandırılması taraftarı bir düşünce ile CHP’li meclis üyelerinin, Ereğli yararına olan projelere destek olduğunu kaydetti  ve: “Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, belediyenin bütçesinin kısıtlı olmasından sürekli yakınıyor ancak, Hortu Mahallesi gibi büyük mahallelerimiz başta olmak üzere birçok mahallemizin, yol başta olmak üzere birçok temel sorunları çözüm beklerken, milyonlarca lirayı, Akhüyük’te tesis kurmaya harcadı. Akhüyük tesisleri de Ereğli için önemli olabilir ama temel sorunları ertelemek yerine Akhüyük’teki tesis bir süre ertelenebilirdi” dedi.

Hortulular Yol-Arıtma ve Cezaevi Sorunlarını Dile Getirdiler

Hortu mahallesi sakinleri, mahallelerinin sorunlarını CHP Ereğli İlçe Başkanına dile getirdiler ve en büyük sorunlarının yol olduğunu belirttiler. Hortu sakinleri, öte yandan, yıllardır yanı başlarında kötü bir koku yayan ve bir türlü çözüme kavuşturulamayan arıtma tesisinin kokusundan rahatsız olduklarını, yeni yapılan cezaevinden de endişeli olduklarını da dile getirdiler.

Hortu Mahallesi muhtarı Cihan Uygur, Hortu mahallesinin kesimhaneye yakın olmasından dolayı da başıboş köpeklerin mahalle halkı açısından sorun olduğunu belirti ve belediyenin, toplanan köpekleri barınakta tutmak yerine kısırlaştırarak tekrar serbest bırakmasının çözüm getirmediğini söyledi.

Okunma : 991
Foto galeri
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Altın fiyatları 3 Ağustos: Anlık, canlı çeyrek altın ve gram altın fiyatları ne kadar? Altın yükselir mi?
03 Ağustos 2020 Okunma: 42128 Ekonomi
Altın fiyatları 4 Ağustos: Son dakika gram altın fiyatları güne rekorla başladı!
04 Ağustos 2020 Okunma: 36123 Ekonomi
Altın Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı! 5 Ağustos Altın fiyatları
05 Ağustos 2020 Okunma: 23769 Ekonomi
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın