Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

06 Haziran 2020 Cumartesi
Ereğli Turizmine Katkı Sağlayacağız
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu 15-22 Nisan Turizm Haftası vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Kategori : Siyaset
16 Nisan 2019 12:03
 
Ereğli Turizmine Katkı Sağlayacağız

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu 15-22 Nisan Turizm Haftası vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Yayımladığı mesajda ekonomik kalkınmanın ön koşullarından bir tanesinin turizmin gelişmesi olduğunu vurgulayan Başkan Oprukçu, termal turizm ve termal seralarla ilçede ekonomik kalkınmanın önünü açacağını, yaz aylarında ilçeye tatile gelecek olan ortaokul öğrencilerinin Belediye tarafından ağırlayacağının müjdesini verdi.

“GAYRETİMİZ KALKINMIŞ, AÇI AÇIĞI OLMAYAN BİR EREĞLİ İÇİN”

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, 15-22 Nisan Turizm Haftası münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Yayımladığı mesajda turizmin bir gelişmişlik göstergesi olduğunu, Ereğli’deki hedeflerinden bir tanesinin ekonomisi kalkınmış, açı açığı olmayan bir şehir inşa etmek olduğunu aktaran Başkan Oprukçu, “Turizmdeki gelişmişlik ekonomideki kalkınmanın ön koşuludur.

Ekonomik anlamda kalkınmış, turizmle canlanmış bir Ereğli, istihdam sağlayan bir şehir haline gelecektir. Şehrimiz önemli bir turizm noktası olma açısından gerekli donanıma sahiptir. Gerek İvriz gerekse Akhüyük’te bulunan sıcak termal su bu anlamda değerlendirilmesi gereken zenginliklerimizdir” ifadelerini kullandı.

“TERMAL TURİZM VE TERMAL SERALARLA İLÇEYİ CANLANDIRACAĞIZ”

Başkan Oprukçu mesajına şu cümlelerle devam etti: “Yanı başımızda bulunan termal su, tarihte Şehzade Mustafa’nın boğdurulduğu yer olarak bilinmekte, bu su Ereğli’miz için büyük kazanç. Bir önceki Belediye Başkanlığı dönemimizde burayı değerlendirmek adına büyük adımlar attık ancak daha sonra burası ihmal edilmiş hatta açtırdığımız vanalar kapatılarak kaderine terk edilmiş. Şimdi biz burayı yeniden canlandıracak Termal Turizmi ve Termal Sera’lar kurarak hem Ereğli’mizde turizmi canlandıracak hem de istihdama katkı sunacağız.

Ayrıca tarihi ve kültürel gezilerini Ereğli’mize gerçekleştirecek olan ortaokul öğrencilerini de burada ağırlayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle toplumda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve vatandaşların turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihlerinde çeşitli etkinliklerle kutlanan Turizm Haftası’nın şehrimize, bölgemize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ederim.”

 

 

Okunma : 3245
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Son dakika: Hayata tutunamadı
05 Haziran 2020 Okunma: 22309 Gündem
Son Dakika: Ereğli’de sıcak gelişme
05 Haziran 2020 Okunma: 13836 Ulusal Haberler
Ereğli’de devrilen tırın şoförü hayatını kaybetti
02 Haziran 2020 Okunma: 12966 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın