Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

21 Kasım 2019 Perşembe
Ereğli'de Babacan'ın partisini kimler bekliyor?
Şimdi bu sorunun yanıtını isim isim vermek için henüz daha erken ancak, Ereğli'de Babacan'ın parti kurmasını bekleyen çok isim var.
Kategori : Siyaset
10 Temmuz 2019 23:59
 
Ereğli'de Babacan'ın partisini kimler bekliyor?

Şimdi bu sorunun yanıtını isim isim vermek için henüz daha erken ancak, Ereğli'de Babacan'ın parti kurmasını bekleyen çok isim var. 

Nereden biliyorsun? Bunu nereden çıkarttın? Diye sorarsanız yanıtı çok kolay.

Ekonomik bunalımda olup Ak Parti'de ki Akp'lilerin darbelerini yiyen tabanın bir çoğu artık Davutoğlu'nun değil Babacan'ın yolunu gözlüyor. 

Ekonomik kriz ile boğuşan Türkiye'de ekonomiden anlayan ve yanına da ekonomiden anlayanları alan Ali Babacan, geçtiğimiz günlerde Ak Parti'den istifa etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'da Babacan'ın kendisine gelerek istifa edeceğini söylediğini açıkladı. 

Abdullah Gül, Mehmet Şimşek ve daha bir çok bilinen isim ile yola çıkacak olan Ali Babacan'ın ekibi büyük iller başta olmak üzere bir çok yerde teşkilatlanmaya gidiyor. Ereğli'de de Ak Parti'den umudunu kesenler Ali Babacan'ın yeni kuracağı partiye yönelecek. 

Hatta Ereğli'de oluşan tablo yeni bir Genel seçim olduğu takdirde Ak Parti'nin 15 bin oy alamayacağı yönünde. Çünkü partiye küsenlerin sayısı oldukça yüksek. Genel anlamda da Ak Parti'nin izlediği yol haritasını beğenmeyen partililer Babacan'ı bekliyor.

 

 

Bazı taban kesim Recep Tayyip Erdoğan'ın partiyi damadı Berat Albayrak'a bıraktığına çoktan inanmış durumda. Birde bu inancın üzerine Ereğli'de bölge Milletvekili ve teşkilata olan tepkiler günden güne Ali Babacan'a doğru yönlendiriyor. Ak Parti'ye gerçekten inanmış kesim ise Tayyip Erdoğan'ın partiye bir yenilik getirmediği takdirde günden güne eridiklerini ifade ediyorlar.

Genel anlamda Ak Parti içinde oluşan Karadeniz lobisi, parti içinde yaşananlara Tayyip Erdoğan'ın müdahil olamaması ya da Sayın Erdoğan'ın yaşanılan bir çok gelişmeden habersiz bırakılması partilileri küstürdü. Birde seçimi kaybeden teşkilatların hala görevde kalması ise yaşanan sürecin üzerine tuz biber oldu. 

İşin açığı Ali Babacan parti kurduğunu resmen açıkladığı zaman Ereğli'de de bir yapılanma olacak. Bu Parti ilk girdiği seçimde  Ereğli'den yüksek oy alacak gibi görünüyor. Şu an görülen tablo bu yönde.

Öte yandan Babacan ve ekibinin güçlendirilmiş parlamenter sistem üzerinde duracağı belirtiliyor.

Okunma : 3784
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Polis Rütbeleri ve İsimleri
19 Kasım 2019 Okunma: 39119 Kültür Sanat
Birbirinden ilginç canlılar
18 Kasım 2019 Okunma: 24418 Kültür Sanat
Mahalle Mahalle Ereğli Nüfusu
18 Kasım 2019 Okunma: 9853 Kültür Sanat
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın