Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

07 Ağustos 2020 Cuma
Halkapınar ve İvriz’in sorunlarını meclise taşıdı
Geçtiğimiz günlerde Ereğli’nin sorunlarını Meclis Gündemine taşıyan MHP Konya Milletvekili Esin Kara, şimdi de Halkapınar’ın sorunlarına değindi.
Kategori : Ulusal Haberler
15 Ocak 2020 22:53
 
Halkapınar ve İvriz’in sorunlarını meclise taşıdı

Geçtiğimiz günlerde Ereğli’nin sorunlarını Meclis Gündemine taşıyan MHP Konya Milletvekili Esin Kara, şimdi de Halkapınar’ın sorunlarına değindi.

Milliyetçi Hareket Partisi Konya Milletvekilimiz Sayın Esin KARA Hanımefendi ilçemiz ile ilgili sorunları mecliste dile getirmeye devam ediyor.

Halkapınar ilçemizde yaşanan su sorununu meclise verdiği araştırma önergesiyle gündeme getiren Konya Millet Vekili Esin Kara, Halkapınar’da yer alan Delimahmutlu Göleti'nin tamamlanmasının ilçenin tarımsal sulama alanının yaşadığı sıkıntıların çözüme büyük katkı sunacağını söyledi.

TARIMSAL ELEKTİRİK BORÇLARI TAKSİTLENDİRİLMESİ

“Halkapınar’ın tarımsal faaliyetlerini sürdürülmesi hususunda karşılaşmış olduğu bir diğer sorun bağ ve bahçe alanlarının sulama suyunu temin eden sulama Kooperatifi borçları nedeniyle MEDAŞ tarafından elektriğin kesilmiş olması” diyen Esin Kara şu ifadeleri kullandı;

“İlçe halkı tek geçim kaynağı olan yetişmiş ürünlerin ve ürün elde ettikleri ağaçların kuruması tehlikesi ile karşı karşıya kalmaktadır ilçede yer alan sulama Kooperatifi elektrik borçlarının hasat sezonu sonrasında ödemesi kaydı ile ertelenmesi ya da taksitlendirilmesi tarımsal faaliyetlerin devam ve ilçenin ekonomik açıdan önem arz etmektedir.”

İLÇEDEKİ BİR DİĞER SORUN TAMAMLANMAYAN YOLLAR

“İlçede var olan diğer bir sıkıntının ise karayollarının yapımı olduğunu” belirten Esin Kara: “Halkapınar - İvriz Mahallesi arasındaki yol hattının bir kısmı tamamlanarak faaliyete açılmışken bir kısmı henüz tamamlanmamıştır. Tamamlanmayan bölümde yer alan yol dar ve bozuktur ilçeye gelen ziyaretçiler ve ilçe halkının güvenli bir biçimde seyahat edebilmesi için kalan yolun tamamlanması, ayrıca mahallelerin tarımsal arazilerin yer aldığı 13 mahalleyi Körlü Mahallesi'nden Seydifakılı Mahallesi'ne bağlayan kapaklı yolunun stabilize yol mahiyetinden kurtarılarak asfaltlama çalışmalarının yapılması ve son olarak İlçe merkezi ile Delimahmutlu Mahallesi arasında yer alan yolun bakım ve asfalt çalışmaları yapılması gerekmektedir” dedi.

Halkapınar Belediye Başkanı Mehmet Bakkal ise, ilçe sorunlarını meclis gündemine taşıyan Konya Milletvekili Esin Kara’ya teşekkürlerini iletti.

Okunma : 1527
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Altın fiyatları 3 Ağustos: Anlık, canlı çeyrek altın ve gram altın fiyatları ne kadar? Altın yükselir mi?
03 Ağustos 2020 Okunma: 42143 Ekonomi
Altın fiyatları 4 Ağustos: Son dakika gram altın fiyatları güne rekorla başladı!
04 Ağustos 2020 Okunma: 36165 Ekonomi
Altın Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı! 5 Ağustos Altın fiyatları
05 Ağustos 2020 Okunma: 23902 Ekonomi
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın