Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

30 Mayıs 2020 Cumartesi
Meclis'te Tansiyon Yükseldi
Ereğli Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı bugün yapıldı, toplantıda Ak Parti heyeti ile Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu arasında sözlü tartışmalar yaşandı.
Kategori : Siyaset
13 Haziran 2019 01:10
 
Meclis'te Tansiyon Yükseldi

Ereğli Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı bugün yapıldı, toplantıda Ak Parti heyeti ile Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu arasında sözlü tartışmalar yaşandı. 

Belediye'ye işçi alamadığını yol arkadaşları ile henüz çalışma fırsatı bulamadığını söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Serdar Altınok'un işçi almanıza engel değiliz ifadelerine karşılık verdi. 

Oprukçu, sizler diyorsunuz ki biz meclis olarak engel değiliz yüreğin yetiyorsa al Hüseyin Oprukçu diye topu benim kucağıma koyuyorsunuz, sahipleneceksiniz kardeşim, biz  Belediye meclis üyeleri olarak Hüseyin Oprukçu'ya tam destek veriyoruz demiyorsunuz ben personel almaya başlarsam sizin partinizin aldığı tüm adamlar kapıda olur, ama kimsenin rızkı ile oynamayalım diyorum ama bu konuda yol alacağım, vatandaşın önünü açacağım, Hüseyin Oprukçu'yu meclis'te darlandıramıyor bari halkı süreyim üstüne halk darlandırsın diyorsunuz,  böyle bir dünya yok dedi.

MECLİS ÜYESİ EYÜP ARPACI'YI BAŞKAN YARDIMCISI YAPMAM 

Ortamın gerildiğini söyleyen Ak Parti Belediye Meclis üyesi Eyüp Arpacı ise, Oprukçu'nun sesini yükselttiğini ve bunun hoş bir davranış olmadığını belirtti. 

Arpacı'ya yanıt veren Başkan Oprukçu , ben  sizi seviyorum, sizi Belediye Başkan Yardımcısı yapmamı söyleyen dostlarım var, ama kendilerine de ifade ettim, bir başka ismi vermiş olsalardı mutlaka değerlendirirdim. fakat  Eyüp beyi bu süreçte Başkan Yardımcısı yapma imkânım yok dedim açık seçik bunu ifade ettim sizin istediğinizi alamadığınızı düşünüyorum diye konuştu. 

Oprukçu'ya yanıt veren Arpacı, 'benim öyle bir düşüncem yok size gelen insanlar öyle düşünebilirler. bu sözleri sizlere yakıştıramadım. Allah razı olsun ben öyle birşey olsaydı özel görüşmelerimizde size iletirdim. Ben Adem bey kardeşimin yanında olmak için bu yola girdim ifadelerini kullandı. 

 

Okunma : 13085
Foto galeri
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Son Dakika: Ereğli’de korkunç kaza: İş adamı Mustafa Akbel hayatını kaybetti
28 Mayıs 2020 Okunma: 28954 Asayiş
Son Dakika: Ereğli’de kaza: Gelini ile birlikte hayatını kaybetti
26 Mayıs 2020 Okunma: 24265 Ulusal Haberler
Ereğli’de acıya yürek dayanmadı: Anne ile gelini yan yana defnedildi
27 Mayıs 2020 Okunma: 15451 Ulusal Haberler
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın