Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

21 Temmuz 2019 Pazar
Salih Yılmaz, gündemi değerlendirdi
Ereğlili Profesör Salih Yılmaz, 31 Mart seçimleri sonrasında Ereğli siyasetinin değerlendirmesini yaptı.
Kategori : Siyaset
09 Nisan 2019 16:06
 
Salih Yılmaz, gündemi değerlendirdi

Ereğlili Profesör Salih Yılmaz, 31 Mart seçimleri sonrasında Ereğli siyasetinin değerlendirmesini yaptı.

Geçtiğimiz dönem AK Parti Konya Milletvekilliği aday adayı olan Prof. Dr. Salih Yılmaz, gündeme dair önemli açıklamalar yaptı.

Salih Yılmaz’ın açıklaması şöyle;

Ereğli Belediye Başkanlığına seçilen Sayın Hüseyin Oprukçu başta olmak üzere belediye meclis üyeleri ve muhtarlarımıza hayırlı uğurlu olsun.

Seçim dönemi bitti ve şimdi çalışma zamanıdır.   Belediye başkan adayları Sayın Adem Erdal, Bülent Ecevit Tatlıdil ve Yaşar Yaman beyefendilere de bu yarışta gösterdikleri çaba,  nezaket ve Ereğli sevdası için teşekkür ederim.

Yalnız bir olaya değinmeden geçemeyeceğim. Malumdur ki MHP ile AK Parti olarak Ereğli’de ittifak yapıldı. Sayın Oprukçu ilk adaylığı döneminde anketlerde açık ara öndeydi. İttifak olarak Oprukçu adaylığında neden seçime girmedik? Tüm siyasetçiler olarak amacımız Ereğli’nin geleceğine fayda sağlamak ise sırf ben bunu istiyorum diye Ereğli halkını neden karşımıza aldık? Bunun cevabını seçimler bittiğine göre ilgili muhataplar Ereğli halkına anlatmakla mükelleftir. Ereğli’nin kaderi kişisel hırslar ve amaçlar için mi böyle dizayn edilmeye çalışıldı? Ereğli’de AK Parti yanlış yapanı, kendi çıkarına çalışanı, halktan uzak kişileri uzaklaştırmalıdır. Bana eski ilçe başkanı Kadir Düzen’in ne yanlışı var da ilçe başkanlığından alındığını veya Özkan Özgüven’in ne yanlışı var da aday gösterilmediğini anlatabilir misiniz? Bunun açıklamasını halka yapmadığınız sürece bu kişisel bir hırs olarak algılanacaktır.

Belediye başkanlığı aday adaylığı döneminde Ereğli’nin pırıl pırıl gençlerini şikayet ederek bu davaya nasıl bir katkıda bulundunuz? Bunu yaparken bazı gazetecileri, sendika üyeleri, eski siyasetçi çocuklarını kullandınız mı? Değerli hemşerilerim bu şehre nifak sokmayın. Biz Ereğlililer olarak hangi partiden olursak olalım ortak sevdamız Ereğli’dir. Bizim şehrimizde yörecilik sadece sözdedir. Bunu ön plana çıkarmak bazı siyasilerin kendi tavır ve davranışlarından kaynaklıdır.

Değerli AK Partili dostlar. Yanlışı söylemekten korkmayın.  Bu partinin kuruluş felsefesi hak ve adalet üzerinedir. Ereğli’de buna aykırı davranan kimse bunu söylemek, bildirmek en başta sizin görevinizdir.

Bir siyasetçi, SSK’ya 1 işçi alımı, Şeker Fabrikasına 3 işçi alımı yok şuraya şube müdürü ataması vb. işlerle değil bu şehre fabrika, üniversite vb. istihdamla ilgileniyorsa gerçek bir Ereğlilidir.

AK Partide ilçe başkanlığı Sayın Cumhurbaşkanını o ilçede temsil eden en üst makamdır. Bunu yok edip ben ne yaparsam kimi atarsam doğrudur anlayışı ile bu ilçede AK Partiye gönül veren eski siyasetçileri yok saymak 1 kişiyi tatmin edebilir ama AK Partiye zarar vermektedir. Sesinizi ya yükseltir yanlışa karşı durursunuz yahut hep birlikte kaybederiz. Ama 1 kişi var ki o hiç kaybetmez.

Okunma : 3734
tatlıdil inşaat
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Tezkeresini aldı, kazada hayatını kaybetti
20 Temmuz 2019 Okunma: 5002 Gündem
Eski ortağını sokak ortasında vurdu
20 Temmuz 2019 Okunma: 4807 Asayiş
Ayrancı’da feci kaza: 14 yaşında hayatını kaybetti
19 Temmuz 2019 Okunma: 4496 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın