Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

23 Nisan 2019 Salı
Vatandaş Soruyor?
Artık Ereğlililer Mart ayında  yapılacak olan yerel seçimleri daha sık konuşur oldu,  kim aday olacak ? Hangi isimler aday adayı olduğunu açıklayacak soruları sıkça soruluyor.
Kategori : Siyaset
07 Kasım 2018 19:58
 
Vatandaş Soruyor?

Artık Ereğlililer Mart ayında  yapılacak olan yerel seçimleri daha sık konuşur oldu,  kim aday olacak ? Hangi isimler aday adayı olduğunu açıklayacak soruları sıkça soruluyor. 

Vatandaş bu konuyu tartışırken kafasında belirlediği isimler hakkında da yorumlar yapıyor şu kişi şunu yapar bu kişi böyle olur diyerek görüşünü bildiriyor. Bugün vatandaşın acaba yine aday olur mu ? Ya da kendisinin böyle bir düşüncesi var mı ? diye merak ettiği Ahmet Özdoğan üzerinde durmak istiyorum.

Eski Belediye Başkanı Ahmet Özdoğan sevilen birisi. Kaybettiği yerel seçimde az bir fark yedi. Ancak hemen şunu belirtmek istiyorum. Eğer Ahmet Özdoğan'ın 2009 yılında kaybettiği seçimlerde Büyükşehir Belediyeler Yasası olsaydı durum şimdi daha farklı olabilirdi.

2015 yılında yapılan genel seçimlerde 14. sıradan Konya Milletvekili adayı olan Ahmet Özdoğan'ın ne kadar çok sevildiğini o dönemlerde bir kez daha gördüm. Vatandaşın 14. sıradan aday olduğunu bilmesine rağmen 'Senin için oy vereceğim Ahmet bey' dediğine bir çok kez şahit oldum.

Gelelim asıl meseleye Ahmet Özdoğan bu dönem Belediye Başkanlığı için aday adayı olur mu ? Bence o da bu konuya vatandaşın nasıl baktığını ölçüyor.   Açık olarak şunu ifade ediyorum. Vatandaş Ahmet Özdoğan'ı seviyor ve aday olarak görmek isterse Sayın Özdoğan'da  bu işe sıcak bakar diye düşünüyorum. Eğer Ak Parti Ereğli'de Mevcut Başkan Özkan Özgüven ile devam edeceğiz demeyip te aday adaylarını bi görelim  derse en güçlü isimlerden biri de  hiç şüphesiz Ahmet Özdoğan olur. Haaa adaylık konusunda bir şey söyleyemem, tanınan bir siyasetçi olduğu için yukarıda bir adım daha önde.

Ahmet Özdoğan aday olsa da olmasa da Ak Parti içerisinde sürekli destek alınması gereken bir isim. Adama inanan destek verecek olan binlerce kişi var bu memlekette, bir çok seçmen  Ahmet Özdoğan'ın çıkıp çıkmayacağını  boşuna merak etmiyor nerden baksanız en az 15 bin oy toplar.  Kendi aday olmasa bile aday olacak ismin Ahmet Özdoğan ile çalışması gerektiğine inanıyorum. Bakın bizim memlekette özellikle sevilmeyen siyasetçiler hakkında yarın bir gün o koltuk gidince yolda nasıl yürüyeceksin ? diye yapılan bir yakıştırma var. İşte Ahmet Özdoğan'da zaten yolda başı dik bir şekilde yürüyor, selam verip selam alıyor bu da sevildiğini gösteriyor. 

Kamu daireleri ya da kurumlarda  işini bitirmek isteyenler hâla Ahmet Özdoğan'dan yardım istiyor, çünkü onun ne kadar güçlü bir isim olduuğunu herkes biliyor. Lamı cimi yok bence kişiliği ile sevilen sayılan hoş sohbetli oturup kalkmasını bilen örnek bir insan. Aday olur ise kendisine başarılar diliyoruz, olmasa da parti içerisinde sürekli değer verilmesi gereken ve mutlaka destek alınması gereken bir isim.

Siz bakmayın Özdoğan'ın 2009 yılında Belediye seçimlerini kaybettiğine. Destek veriyoruz arkandayız diyen bazı teşkilat mensupları ve dönemin Milletvekili'nden darbe yemeseydi şimdi herşey çok farklıydı.

Görelim mevla neyler, neylerse güzel eyler.

Okunma : 5757
tatlıdil inşaat
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Koltuklarını devredecekler
20 Nisan 2019 Okunma: 9232 Gündem
3 Yaşındaki Çocuk 5. Kattan Düştü
19 Nisan 2019 Okunma: 8252 Asayiş
Son Dakika: Konya’da Deprem
21 Nisan 2019 Okunma: 6791 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın