Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

18 Ekim 2019 Cuma
Zübeyir Dursun'u kimler destekliyor?
Ak Parti Ereğli ilçe teşkilatının kongresi Ekim ya da Kasım ayında yapılacak, peki bu kongrede Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta hangi adaya destek verecek.
Kategori : Siyaset
20 Eylül 2019 00:55
 
Zübeyir Dursun'u kimler destekliyor?

Ak Parti Ereğli ilçe teşkilatının kongresi Ekim ya da Kasım ayında yapılacak, peki bu kongrede Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta hangi adaya destek verecek.?

Tüm Türkiye'de yenilenme sürecine girmeyi hedefleyen Ak Parti'nin il ve ilçe kongreleri çok yakında başlayacak. Ereğli kongresinin de Ekim yada Kasım ayında yapılması bekleniyor. 

Mevcut Yönetim ile Ereğli'de seçimi kaybeden Ak Parti'de Kadın ve Gençlik kollarının baştan sona değişmesi beklenirken mevcut ilçe Başkanı Zübeyir Dursun ise hem Halil Etyemez hem de Leyla Şahin Usta tarafından destek görüyor. 

İki vekil Dursun'un devam etmesinden yana tavır sergilerken il teşkilatının bu durumda nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor. 

BİLİNEN GERÇEK : ŞAHİN'İN GENEL MERKEZDE GÜÇLÜ OLMASI 

Parti içerisinde vekil baskıları teşkilat baskılarından daha ağır geldiği için mevcut başkan Zübeyir Dursun, bir adım önde görünüyor.Leyla Şahin Usta'nn genel merkezde güçlü olması da önemli bir detay.

İl teşkilatının değişimden yana tavrının devam ettiği ve yeni Başkan arayışları içinde olduğu biliniyor. 

Ayrıca kongre öncesi Ereğli Ak Parti'de bazı isimlerin Başkanlık için adı geçiyor. Hatta bu isimler el altından hem il teşkilatı hem de Genel Merkez ile görüşmelerini sürdürüyor. 

 

Okunma : 1704
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Bir dönem Ereğli’de doktordu Erhan Çelik ile evlendi
15 Ekim 2019 Okunma: 23913 Ulusal Haberler
Mahkemeden emekli öğretmen'e ceza
15 Ekim 2019 Okunma: 12236 Ulusal Haberler
Son Dakika: Ereğli’de bıçaklı kavga: yaralılar var
17 Ekim 2019 Okunma: 7974 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın