Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

05 Haziran 2020 Cuma
Muhteşem tiyatroyla farkındalık oluşturuldu
Ereğli’de organize edilen muhteşem tiyatro gösterisi ile madde bağımlılığına karşı liseli öğrencilere farkındalık oluşturuldu.
Kategori : Kültür Sanat
12 Ekim 2019 23:03
 
Muhteşem tiyatroyla farkındalık oluşturuldu

Ereğli’de organize edilen muhteşem tiyatro gösterisi ile madde bağımlılığına karşı liseli öğrencilere farkındalık oluşturuldu.

Konya Ereğli Belediye Kültür Merkezinde liseli gençler için düzenlenen tiyatro etkinliğinde muhteşem sahnelerle uyuşturucu bağımlılığına karşı dikkat çekildi ve olası madde bağımlılığının sonuçları vurgulandı.

Madde bağımlılığına karşı farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan "Hamr" adlı tiyatro oyunu Konya’dan sonra Ereğli’de de sahnelendi.

İçişleri Bakanlığının desteğiyle, Konya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliğinde, madde bağımlılığına karşı farkındalık oluşturmak ve uyuşturucunun zararlarını anlatmak için "Hamr" tiyatro oyunu hazırlandı.

Ereğli Belediyesi Kültür Merkezi'nde özel bir tiyatro topluluğu tarafından ilk kez sahnelenen oyun, salonu dolduran öğrenciler tarafından büyük ilgiyle izlendi.

Tiyatroyu Ereğli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ufuk Bulut, Okul Müdürleri, öğretmenleri ve öğrencileri birlikte izlediler.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında sahneye konulan oyunda, madde bağımlılığı nedeniyle hayatını kaybeden dört gencin hataları, ailelerine yaşattıkları ve yaşamlarını kendi elleriyle nasıl sonlandırdıkları konu edildi.

Tiyatroyu izleyen öğrenciler, çok etkilendiklerini ve uyuşturucu maddelere karşı daha dikkatli olacaklarını ifade ettiler.

Okunma : 2216
Foto galeri
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli’ye Has Sözcükler
01 Haziran 2020 Okunma: 29643 Kültür Sanat
Ölümle Matrak Geçen Osmanlı Delileri
01 Haziran 2020 Okunma: 22493 Kültür Sanat
Kore Harekâtına Ereğli’den kimler katıldı?
01 Haziran 2020 Okunma: 19731 Kültür Sanat
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın