Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

18 Ekim 2019 Cuma
Muhteşem tiyatroyla farkındalık oluşturuldu
Ereğli’de organize edilen muhteşem tiyatro gösterisi ile madde bağımlılığına karşı liseli öğrencilere farkındalık oluşturuldu.
Kategori : Kültür Sanat
12 Ekim 2019 23:03
 
Muhteşem tiyatroyla farkındalık oluşturuldu

Ereğli’de organize edilen muhteşem tiyatro gösterisi ile madde bağımlılığına karşı liseli öğrencilere farkındalık oluşturuldu.

Konya Ereğli Belediye Kültür Merkezinde liseli gençler için düzenlenen tiyatro etkinliğinde muhteşem sahnelerle uyuşturucu bağımlılığına karşı dikkat çekildi ve olası madde bağımlılığının sonuçları vurgulandı.

Madde bağımlılığına karşı farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan "Hamr" adlı tiyatro oyunu Konya’dan sonra Ereğli’de de sahnelendi.

İçişleri Bakanlığının desteğiyle, Konya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliğinde, madde bağımlılığına karşı farkındalık oluşturmak ve uyuşturucunun zararlarını anlatmak için "Hamr" tiyatro oyunu hazırlandı.

Ereğli Belediyesi Kültür Merkezi'nde özel bir tiyatro topluluğu tarafından ilk kez sahnelenen oyun, salonu dolduran öğrenciler tarafından büyük ilgiyle izlendi.

Tiyatroyu Ereğli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ufuk Bulut, Okul Müdürleri, öğretmenleri ve öğrencileri birlikte izlediler.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında sahneye konulan oyunda, madde bağımlılığı nedeniyle hayatını kaybeden dört gencin hataları, ailelerine yaşattıkları ve yaşamlarını kendi elleriyle nasıl sonlandırdıkları konu edildi.

Tiyatroyu izleyen öğrenciler, çok etkilendiklerini ve uyuşturucu maddelere karşı daha dikkatli olacaklarını ifade ettiler.

Okunma : 1231
Foto galeri
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Bir dönem Ereğli’de doktordu Erhan Çelik ile evlendi
15 Ekim 2019 Okunma: 23461 Ulusal Haberler
Mahkemeden emekli öğretmen'e ceza
15 Ekim 2019 Okunma: 12102 Ulusal Haberler
Son Dakika: Ereğli’de bıçaklı kavga: yaralılar var
17 Ekim 2019 Okunma: 7046 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın