Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

07 Ağustos 2020 Cuma
21. Yüzyılda Eğitim Yöneticisi Olmak
Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün konuğu olarak Ereğli’ye gelen Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı Daire Başkanı Niyazi Kaya, muhteşem bir seminere imza attı.
Kategori : Eğitim
15 Ocak 2020 20:39
 
21. Yüzyılda Eğitim Yöneticisi Olmak

Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün konuğu olarak Ereğli’ye gelen Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı Daire Başkanı Niyazi Kaya, muhteşem bir seminere imza attı.

Konya Ereğli’de okul müdür ve müdür yardımcılarına yönelik olarak gerçekleştirilen “21. Yüzyılda Eğitim Yöneticisi Olmak” konulu seminer büyük ilgi gördü.

Ereğli Şehit Emre Dut Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen seminere, Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı Daire Başkanı Dr. Niyazi Kaya konuşmacı olarak katıldı.

Seminere İlçe Milli Eğitim Müdürü İradet Genç, Milli Eğitim Şube Müdürleri Ufuk Bulut, Uğur Bayram, Namık Özçelik ve İrfan Kanık’ın yanı sıra Ereğli’de görev yapan tüm okulların müdür ve müdür yardımcıları katıldı.

Seminer öncesi kısa bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İradet Genç, “Günümüzde yaşanan sosyal, ekonomik ve teknolojik gelişmeler oldukça hızlı bir şekilde artmaktadır. Bu değişim ve gelişime, gerek kurumlar olarak gerekse de idareciler olarak en yüksek seviyede ayak uydurmanın öneminin farkındayız. Bu değişimlere uyum sağlamanın yolu da eğitimden geçmektedir. Dolayısıyla kurum içi eğitimlere önem veren İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bu tür faydalı seminerlere devam edecektir” dedi.

Daha sonra söz alan Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı Daire Başkanı Dr. Niyazi Kaya, konuşmasında, çocukların güçlü yönlerine değer verilmesi zayıf yönlerinin ise üzerinde çalışılarak güçlendirilmesinin benlik algısı oluşturmadaki önemine değindi.

Çocuklarda kariyer yönlendirmesi yaparken doğru olan; çocukların gerçek potansiyellerini keşfedip mutlu olacakları ve sevecekleri işlere yönlendirmenin öneminden bahsetti. Ayrıca okul ruhunu somutlaştırmak için bir okulun adanmış eğitimcilere ihtiyacı olduğunu ve bir ülkedeki eğitimin o ülkedeki yönetici ve öğretmen kalitesine bağlı olduğunu söyledi.

Okunma : 1531
Foto galeri
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Altın fiyatları 3 Ağustos: Anlık, canlı çeyrek altın ve gram altın fiyatları ne kadar? Altın yükselir mi?
03 Ağustos 2020 Okunma: 42145 Ekonomi
Altın fiyatları 4 Ağustos: Son dakika gram altın fiyatları güne rekorla başladı!
04 Ağustos 2020 Okunma: 36185 Ekonomi
Altın Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı! 5 Ağustos Altın fiyatları
05 Ağustos 2020 Okunma: 23919 Ekonomi
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın