Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

23 Temmuz 2019 Salı
Oprukçu: Ereğli Termal Turizmle Canlanacak
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu Turizm Haftası nedeni ile yayımladığı mesajında Ereğli’deki en büyük hayallerinden olan Termal Turizm hareketlerinden bahsetti.
Kategori : Gündem
16 Nisan 2019 13:45
 
Oprukçu: Ereğli Termal Turizmle Canlanacak

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu Turizm Haftası nedeni ile yayımladığı mesajında Ereğli’deki en büyük hayallerinden olan Termal Turizm hareketlerinden bahsetti.

Konya Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, 15-22 Nisan tarihlerinde kutlanan turizm haftası nedeni ile yayımladığı yazılı mesajında; “Ereğli termal turizm ve termal santralle canlanacak” ifadelerini kullandı.

Ekonomik kalkınmanın en önemli faktörlerinden biri de turizmin gelişmesinin olduğunu ifade eden Başkan Oprukçu; “Termal turizm ve termal seralarla ilçede ekonomik kalkınmanın önünü açacağını, yaz aylarında ilçeye tatile gelecek olan ortaokul öğrencilerinin Belediye tarafından ağırlayacağını belirtti.

Başkan Oprukçu, mesajında, şu ifadeleri kullandı:

GAYRETİMİZ KALKINMIŞ, AÇI AÇIĞI OLMAYAN BİR EREĞLİ İÇİN

Turizmin bir gelişmişlik göstergesidir, Ereğli’deki hedeflerimizden bir tanesi de ekonomisi kalkınmış, açı açığı olmayan bir şehir inşa etmektir.

Turizmdeki gelişmişlik ekonomideki kalkınmanın ön koşuludur. Ekonomik anlamda kalkınmış, turizmle canlanmış bir Ereğli, istihdam sağlayan bir şehir haline gelecektir. Şehrimiz önemli bir turizm noktası olma açısından gerekli donanıma sahiptir. Gerek İvriz gerekse Akhüyük’te bulunan sıcak termal su bu anlamda değerlendirilmesi gereken zenginliklerimizdir.

TERMAL TURİZM VE TERMAL SERALARLA İLÇEYİ CANLANDIRACAĞIZ

Yanı başımızda bulunan termal su, tarihte Şehzade Mustafa’nın boğdurulduğu yer olarak bilinmekte, bu su Ereğli’miz için büyük kazanç. Bir önceki Belediye Başkanlığı dönemimizde burayı değerlendirmek adına büyük adımlar attık ancak daha sonra burası ihmal edilmiş hatta açtırdığımız vanalar kapatılarak kaderine terk edilmiş.

Şimdi biz burayı yeniden canlandıracak Termal Turizmi ve Termal Seralar kurarak hem Ereğli’mizde turizmi canlandıracak hem de istihdama katkı sunacağız. Ayrıca tarihi ve kültürel gezilerini Ereğli’mize gerçekleştirecek olan ortaokul öğrencilerini de burada ağırlayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle toplumda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve vatandaşların turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihlerinde çeşitli etkinliklerle kutlanan Turizm Haftası’nın şehrimize, bölgemize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ederim.

Okunma : 2466
tatlıdil inşaat
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Son Dakika: Feci kazada 7 kişi öldü
21 Temmuz 2019 Okunma: 8930 Asayiş
Tezkeresini aldı, kazada hayatını kaybetti
20 Temmuz 2019 Okunma: 7656 Gündem
İki otomobil çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı
21 Temmuz 2019 Okunma: 6115 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın