Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

28 Şubat 2020 Cuma
Facebook’ta yeni muhteşem özellik! 3 ülkede başlıyor
Facebook'un uzun zamandır gündem maddesi haline gelen 'geçmişi sil' özelliği resmen devreye sokuluyor.
Kategori : Teknoloji
23 Ağustos 2019 00:47
 
Facebook’ta yeni muhteşem özellik! 3 ülkede başlıyor

Facebook'un uzun zamandır gündem maddesi haline gelen 'geçmişi sil' özelliği resmen devreye sokuluyor.

İlk olarak Güney Kore, İrlanda ve İspanya'da kullanıma sunulacak olan özellik, kısa bir süre sonra tüm dünyada kullanılacak.

"Geçmişi sil" özelliği ilk önce Güney Kore, İrlanda ve İspanya'da kullanıma sunulacak.

Facebook, uzun zamandır gündemde olan ve kullanıcılara verilerini kontrol etme hakkı veren "Geçmişi sil" özelliğini devreye sokacak. Kullanıcılar aynı zamanda verileri baz alınarak yapılan 'hedefli' dışında da reklam görebilecek.

Cumhuriyet'in AP kaynaklı haberine göre, Facebook ekleyeceği bir bölümde kullanıcılarına, şirketin Facebook dışındaki sitelerde hangi hareketlerini izlediğini takip edebilme imkanı verecek. Kullanıcılar takip etme özelliğini devre dışı bırakarak, Facebook'un kendilerini Facebook dışında takip ederek hedefli reklam göndermesini engelleyebilecek.

Facebook'un yeni özelliği ile kişilerin Facebook'ta göreceği reklam sayısında bir azalma olmayacak. Yeni sistemde, kullanıcıların takip etme özelliğini kapatmaları halinde kendi ilgi alanlarının dışında daha fazla reklamla karşılaşabileceği tahmin ediliyor.

Şirketlerin reklam performansı ölçülebilecek

Bu özellik sadece kullanıcılara Facebook dışı etkinliklerini kendi profillerinde görmemelerini sağlayacak. Facebook yaptığı açıklamada, şirketlerin, özel olarak hangi kişilerin kendi reklamlarına girip girmediğini bilmeyeceğini sadece anonim bir kişinin reklama tıkladığını bilebileceklerini, böylece şirketlerin reklamlarının performansını ölçebileceklerini açıkladı.

"Geçmişi sil" özelliği ilk önce Güney Kore, İrlanda ve İspanya'da kullanıma sunulacak. Yeni özelliğin ABD de dahil olmak üzere dünyanın geri kalanına ne zaman yayılacağı henüz bilinmiyor.

Okunma : 1609
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli’de kayıp gençten haber alınamıyor
26 Şubat 2020 Okunma: 8725 Asayiş
Şok Haber: Konya’da koronovirüs alarmı
25 Şubat 2020 Okunma: 7946 Sağlık
Şehrin orta yerindeki bu ev tehlike saçıyor
25 Şubat 2020 Okunma: 6345 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın