Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

20 Ekim 2018 Cumartesi
Google'ın yapay zekası testi geçti!
Google I/O 2018 konferansında tanıtılan Google Duplex isimli yapay zeka, tanıtılan yenilikler arasında en dikkat çekici olanıydı.
Kategori : Teknoloji
12 Mayıs 2018 17:20
 
Google'ın yapay zekası testi geçti!

Google I/O 2018 konferansında tanıtılan Google Duplex isimli yapay zeka, tanıtılan yenilikler arasında en dikkat çekici olanıydı.

Google bu yıl gerçekleşen I/O konferansında bir çok yeni projesini tanıttı ve belki de bunlardan en ilginci Google Duplex adlı yapay zekalı dijital asistandı. Örneğin Duplex sizin yerinize telefon aramaları yapabiliyor, ancak sadece numarayı çevirmekten bahsetmiyoruz, Duplex kendi sesi ve aklı ile gerçek insanlarla sohbet edebiliyor.

Duplex'in gösterimini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Bu tip tanıtım ve gösterimlerin son derece temiz ve titiz şekilde gerçekleştirildiğini bilsek bile, Duplex'in mükemmele yakın insan taklidi performansı yine de kulağa etkileyici geliyor.

Google’ın bağlı olduğu Alphabet şirketinin başkanlarından John Hennessy, Duplex’in çok önemli bir başarıya daha imza attığını belirtti. Hennessy’e göre Duplex, yaptığı randevu alma ve ayarlama gibi işler bakımından Turing Testi’ni geçmeyi başardı.

İşte Duplex'in yetenekleri

Google Duplex, birçok kişiyi geleceğe dair umutlandırmış birçok kişiyi de korkutmuştu. Amazon’un Alexa’sıyla ve Apple’ın Siri’siyle kıyasıya bir rekabete girecek olan Google Duplex, sizin yerinize telefonla konuşuyor ve rezervasyon yapıyor. Uygulama tüm bunları bir robot olduğunu belli etmeyerek yapıyor, karşıdaki kişi konuştuğu kişinin robot olduğunu anlamıyor. Gerçekten korkutucu ancak bir o kadar geleceğe dair umutlandıran bir teknoloji.

Okunma : 1418
zafer eğitim
kent gaz
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Dünyanın en etkin 100 ismi arasında yer aldı
17 Ekim 2018 Okunma: 5838 Gündem
Tarla kavgasında silahla yaralandı
17 Ekim 2018 Okunma: 4156 Asayiş
Adliye çıkışında birbirlerine girdiler
18 Ekim 2018 Okunma: 3665 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın