Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

19 Şubat 2019 Salı
Volkswagen tamamen değiştiriyor
DÜNYANIN OTOMOBİL DEVİ WOLSWAGEN ALDIĞI BİR KARARLA HERKESİ ŞAŞIRTT.
Kategori : Teknoloji
19 Nisan 2018 21:26
 
Volkswagen tamamen değiştiriyor

DÜNYANIN OTOMOBİL DEVİ WOLSWAGEN ALDIĞI BİR KARARLA HERKESİ ŞAŞIRTT.

TAMEMEN DEĞİŞTİRİYOR.

Alman otomotiv devi Volkswagen, 1948 yılından bu yana kullandığı logosunu önümüzdeki yıl tamamen değiştirmeyi planlıyor.

Elektrikli araca geçiş dönemine farklı bir logo ile geçmeyi planlayan otomotiv devi, daha renkli bir logo kullanmayı düşünüyor.

Wolkswagen'in kuruluşundan bu yana aynı olan ancak 2012 yılında çok küçük bir değişime uğrayan logo tamamen değişebilir. Henüz bu değişimin nasıl olacağı ile ilgili kesin bir bilgi bulunmazken, Volkswagen'e Eylül ayında Hyundai'den katılan Pazarlama Direktörü Jochen Sengpiehl'den önemli ipuçları geldi.

Logonun yenilenmesinin arkasındaki temel amacın Volkswagen'i elektrikli araçlara yoğunlaşma sürecinde 'daha renkli' bir hale getirmek olduğunu söyleyen Sengpiehl, bu şekilde markanın 'fazla Alman' görünümü ile kaybettiği duygusal bağların yeniden yaratılmak isteneceğini söyledi.

Habertürk'ün haberine göre markanın önceki yıllara göre Daha iyi durumda olmadığına dikkat çeken Sengpiehl, bunda tek sorumlunun dizel skandalı olmadığını, aynı zamanda 'fazla Alman' görüntüsünün tüketicilerle marka arasındaki duygusal bağları zedelediğini belirtti.

Daha renkli

Geçtiğimiz aylarda elektrikli araçlarla ilgili stratejisini açıklayan Volkswagen, bu dönüşüm için 25 milyar dolar harcayacak.

Sengpiehl, bunun çok önemli bir dönüşüm olduğuna dikkat çekerek, "En önemli sorun şu; İnsanlar elektrikli araçlar dünyasına nasıl girecek? Biz tüketicilerin bizimle birlikte eğlenmesini istiyoruz. Bu nedenle daha renkli olmaya ihtiyacımız var."

Okunma : 3224
Gündem haberleri
Hüseyin Oprukçu; Adem Erdal ziyaretime geldi ve…
15 Şubat 2019 Okunma: 7022 Siyaset
Oprukçu; Adem Erdal’ın tüm uygulamaları yargıda iptal edildi
15 Şubat 2019 Okunma: 6575 Gündem
Oprukçu: Sayın Erdal Yol Arkadaşını Bırakıp Kaçtı
16 Şubat 2019 Okunma: 5080 Ulusal Haberler
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın