Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

31 Mayıs 2020 Pazar
65 Yaş üstü olanlar bayramda dışarı çıkabilecekler
Sokağa çıkma kısıtlamasının gölgesinde geçecek olan Ramazan Bayramının birinci gününde 65 yaş ve üstü olanlar dışarı çıkabilecekler.
Kategori : Gündem
24 Mayıs 2020 00:27
 
65 Yaş üstü olanlar bayramda dışarı çıkabilecekler

Sokağa çıkma kısıtlamasının gölgesinde geçecek olan Ramazan Bayramının birinci gününde 65 yaş ve üstü olanlar dışarı çıkabilecekler.

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ile ilan edilen 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında bayramın birinci gününde 65 yaş ve üstü olanlar 6 saat boyunca yürüme mesafesinde dışarı kontrollü olarak çıkabilecekler.

Uzun zamandır evlerinde kalan ve geçtiğimiz 2 hafta içerisinde 2 defa sokağa çıkma şansı bulan büyüklerimiz bayramda dışarı çıkabilecekler.

 Yaş ve üstü olanlar için bayramın birinci günü saat 14.00 ile 20.00 arasında kontrollü olarak dışarı çıkacaklar.

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı bayram genelgesinde konuyla ilgili olarak;

“24 Mayıs pazar günü, 14.00-20.00 saatleri arasında yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız ve ihtiyaç duyulan hallerde bunların refakatçileri, mahkeme kararı çerçevesinde çocukları ile şahsi münasebet tesis edecekler (mahkeme kararını ibraz etmeleri şartı ile), serbest muhasebeci mali müşavirler, yeminli mali müşavirler ve bu meslek mensupları ile beraber çalışanlar” dışarı çıkabileceklerdir” ifadesine yer verildi.

Ayrıca, genelgede; “24 Mayıs Pazar gününe (bayramın birinci günü) münhasır olmak üzere aziz şehitlerimizin kabirlerini ziyaret edecek anne, baba, eş, çocuk ve kardeşleri ile ihtiyaç halinde refakatçileri (şehit yakınlarımızın şehitliklere ulaşımları talepleri halinde valilik/kaymakamlıklarca sağlanacaktır.) Belirtilen istisnalar dışındaki tüm vatandaşlarımızın evlerinde kalması esastır" denildi.

 

Okunma : 2223
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Son Dakika: Ereğli’de korkunç kaza: İş adamı Mustafa Akbel hayatını kaybetti
28 Mayıs 2020 Okunma: 30075 Asayiş
Ereğli’de acıya yürek dayanmadı: Anne ile gelini yan yana defnedildi
27 Mayıs 2020 Okunma: 16588 Ulusal Haberler
Mustafa Akbel yaşamını yitirdi: Kaza yerinden ilk görüntüler
28 Mayıs 2020 Okunma: 15128 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın