Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

30 Mayıs 2020 Cumartesi
Vali Sezer ve Belediye Başkanı Saygılı'dan Ramazan Bayramı mesajı
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Kategori : Türkiye Gündemi
23 Mayıs 2020 16:30
 
Vali Sezer ve Belediye Başkanı Saygılı'dan Ramazan Bayramı mesajı
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Sezer, mesajında, bayramların, sevgi ve kardeşlik bağlarını güçlendiren birlik, beraberlik, paylaşma ve dayanışma günleri olduğunu vurguladı.

Bu bayramda sevdikleriyle hasret, sevgi ve muhabbetle bir araya gelip kucaklaşamayacaklarını aktaran Sezer, şunları kaydetti:

"Fiziki mesafe olarak her ne kadar bu bayramda yüz yüze görüşemesek de bir sıcak tebessümümüz ile içlerini ısıtabileceğimiz, dualarına her zaman muhtaç olduğumuz anne ve babalarımız ile aile büyüklerimizi, akraba, dost ve sevdiklerimizi telefon ile arayarak onların yanında olduğumuzu sevinç ve kederlerini, varsa sıkıntılarını paylaşmaya hazır olduğumuzu hissettirmeliyiz. Bayram kutlamalarını ziyarete giderek yapmayalım. Evlerimizde kalıp alınan kurallara riayet edelim ki gelecek bayramları hep birlikte coşku içinde kutlayabilelim."

Belediye Başkanı Saygılı da Ramazan Bayramı'nın Türk milleti, İslam alemi ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini diledi.

Bu bayrama koronavirüs salgının neden olduğu buruklukla ancak alınan tedbirlere sıkı sıkıya bağlanarak salgından kurtuluş ışığını görmüş olmanın sevinciyle girdiklerini aktaran Saygılı, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde her türlü takdiri hak eden ayırt etmeksizin tüm sağlık çalışanlarının üstün gayretleriyle salgınla baş etmeyi başardık. Bu yıl 81 ilde olduğu gibi şehrimizde de bayram süresince sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Bayramın tadı büyüklerimizin ellerini öperek, küçüklerimize sarılarak, birlikte olarak çıksa da bu bayram biraz farklı olacak, hem kendimizi hem sevdiklerimizi toplum sağlığını korumak için gireceğimiz izolasyona dikkat etmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz da yayımladığı mesajla vatandaşların bayramını kutladı.Ereğli Haber - Kaynak : AA

Okunma : 34
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Son Dakika: Ereğli’de korkunç kaza: İş adamı Mustafa Akbel hayatını kaybetti
28 Mayıs 2020 Okunma: 28889 Asayiş
Son Dakika: Ereğli’de kaza: Gelini ile birlikte hayatını kaybetti
26 Mayıs 2020 Okunma: 23973 Ulusal Haberler
Ereğli’de acıya yürek dayanmadı: Anne ile gelini yan yana defnedildi
27 Mayıs 2020 Okunma: 15395 Ulusal Haberler
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın