Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

19 Haziran 2019 Çarşamba
AVUSTRALYA’DA EĞİTİM VE AVUSTRALYA HAKKINDA BİLGİLER
Başkent:Canberra Yönetim Şekli: Federal Cumhuriyet Etnik Gruplar: %93 Avrupalı, %4 Asyalı, %2 Avustralya yerlisi ve Torres Boğazı Adaları 2% Resmi dil: İngilizce Din:  %27 Roman Katoliği %22 Anglikan(İngiliz Kilisesine bağlı) %7 Avustralya Kilisesi %4 Presbiteryen %2 Baptist  %1 Lüteriyen %1 Müslüman %1 Budist Para birimi :Avusturlya Doları   Dünyanın en küçük kıtası, Pasifik ve Hint Okyanusları arasında, Tazmanya adası ile birlikte, Avustralya'nın Milletler Topluluğu ülkesini oluşturuyor.
Kategori : Ulusal Haberler
03 Ekim 2018 16:16
 
AVUSTRALYA’DA EĞİTİM VE AVUSTRALYA HAKKINDA BİLGİLER

Başkent:Canberra

Yönetim Şekli: Federal Cumhuriyet

Etnik Gruplar: %93 Avrupalı, %4 Asyalı, %2 Avustralya yerlisi ve Torres Boğazı Adaları 2%

Resmi dil: İngilizce

Din:  %27 Roman Katoliği %22 Anglikan(İngiliz Kilisesine bağlı) %7 Avustralya Kilisesi %4 Presbiteryen %2 Baptist  %1 Lüteriyen %1 Müslüman %1 Budist

Para birimi :Avusturlya Doları

 

Dünyanın en küçük kıtası, Pasifik ve Hint Okyanusları arasında, Tazmanya adası ile birlikte, Avustralya'nın Milletler Topluluğu ülkesini oluşturuyor.  Büyük Batı Platosu arazi alanının %66'sını oluşturur ve çoğunlukla düzlük ve kuraktır.

 Altı eyaletten oluşur bunlar, Yeni Güney Galler, Batı Avustralya, Tazmanya (eskiden Van Diemen's Land), Güney Avustralya, Victoria ve Queensland'dır.

Avustralya, dünya kıtalarının en küçük, en kurak ve en az nüfuslu ülkesidir. Tazmanya ile birlikte anakara, yaklaşık 3 milyon mil kare yani Büyük Britanya'nın 35 katı büyüklüğünde ve 1998'de 19 milyonluk bir nüfusa sahipti. Eski adı  TerraAustralis olan ülke coğrafyacılar  İlk olarak 15'inci yüzyılın sonlarında Portekizli ve İspanyol gezginler tarafından görüldü, 17. ve 18. yüzyıllarda biliniyordu. Hollanda, İngiliz ve daha sonra Fransız sömürgeleri oluştu.

YERLİ HALK; ABORJİNLER

Avustralya'nın Aborjin halkı, deniz seviyesinin düşük olduğu bir dönemde meydana gelen bir kara köprüsünden 40.000 yıl önce ülkeye girdi. Avustralyalılar ateş ve avlanma ile, bitki örtüsünü değiştirdi. Kadınların ve çocukların önemli bir rol oynadığı farklı yaşam biçimi geliştirdiler. Aborijinler canlı ve cansız şeylere dini özellikler yüklemişlerdir. Dünyanın geri kalanından tamamen izole olmuş Aborijinler, Ana  olarak gördükleri topraklarıyla güçlü bir bağlılık içindedirler. Hiçbir sosyo-politik sisteme sahip olmadıkları halde, geniş alanlara  uzanabilen ticari ilişkiler ağı geliştirdiler. Tahminlere göre, nüfusun İngilizlerin geldiği sırada 500.000 olduğu belirledi.

İKLİM VE BİTKİ ÖRTÜSÜ

Avustralya'nın sadece %10'unun yıllık ortalama yağış miktarı 1000mm'den daha fazladır.  Kuzey kıyılarında tropik bölgeler bulunurken güney kıyıları genellikle sıcaktır ve Perth de dahil olmak üzere güneyin ve güneybatının birçok kısmında  Akdeniz iklimini hakimdir. Birçok nehir mevsimsel olarak genellikle kurudur. Batı Platosu'nun büyük bir kısmı çöldür, ancak bazı bölgelerde çayır ve çalılık alanları bulunur. Orta Lowlands otlakları hayvan yetiştirmek için kullanılır. Kuzeyde ovalıklar ve yağmur ormanı alanları vardır. Kuru alanlarda, akasyalar yaygındır. Sulak bölgelerde ise okaliptüs  yetişir.

EKONOMİ

Avustralya refah içinde olan bir ülkedir. (kişi başına 2000 GSH, 23.200 ABD doları)Bitkiler arazinin sadece %6'sında yetiştirilebilir olsa da, ekonomisi  tarıma dayanıyor. Ülke, özellikle sığır, buğday ve yün olmak üzere büyük bir üretici ve çiftlik ürünlerinin ihracatçısıdır. Şarap yapımı için yetiştirilen üzümler de bu bakımdan önemlidir. Avustralya doğal kaynaklar bakımından zengindir ve boksit, kömür, bakır, elmas, altın, demir cevheri, manganez, nikel, gümüş, kalay, tungsten ve çinko gibi bir çok önemli minerallerin üreticisidir. Ayrıca Avustralya  petrol ve doğal gaz da üretiyor. Avustralya’nın ithalatının çoğunluğu üretilen ürünlerdir. Ülke son derece gelişmiş bir imalat sektörüne sahiptir; başlıca ürünleri; tüketici malları, özellikle gıda maddelerini ve ev eşyalarını içerir. Turizm hayati bir sektördür. (1998, toplam GSYİH'nın% 4,5'i)

EĞİTİM

Avustralya eğitim sistemi, ilk, orta ve yüksek öğretimden oluşmaktadır.

Okul eğitimi, tüm eyaletlerde,  ve bölgeler arasında sadece küçük farklılıklar haricinde  benzerdir. Okul eğitimi (ilköğretim ve ortaöğretim) altı ile on altı yaşları arasında zorunludur. (1. ve 9. sınıflar) Okul eğitimi 13 yıldır ve ikiye ayrılmaktadır:

İlkokul   : Anaokulu / Hazırlıktan başlayarak 6. veya 7. sınıfa kadar yedi  sekiz yıl sürer.

Ortaokul: 7 -10 veya 8- 10 yaşları arasında üç veya dört yıl sürer.

Üst Ortaokul: İki yıl, 11-12 yaşları arasında.

Uluslararası Öğrenci;

Avustralya, uluslararası öğrenciler için 1.200'den fazla kurum ve 22.000'den fazla kurs seçeneği ile çok çeşitli eğitim seçenekleri sunmaktadır.

Yüksek öğretim, hem üniversiteleri hem de mesleki eğitim ve öğretimi içerir.

İlk ve orta okuldan, mesleki eğitim ve öğretime, İngilizce dil kurslarından üniversiteler dahil olmak üzere her seviyede eğitim alabilirsiniz.

 Ne okuyor olursanız olun ya da ne eğitimi alıyor olursanız olun, Avustralya yasaları uluslararası öğrenciler için kaliteli eğitimi ve onları korumayı teşvik eder. Avustralya ve diğer yurtdışı dil okulları konusunda hizmet verdiğimiz ülkelerde güncel fiyat listemize göz atmanızı tavsiye ederiz. https://maylaabroad.com/fiyat-listesi/

MaylaAbroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Avustralya’da Dil Okulları, Master , Üniversite Programları ve MBA , sertifika programları konusunda siz değerli kullanıcılarımıza ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı vermekteyiz.

AVUSTRALYA DİL OKULLARI KONUSUNDA HİZMET VERDİĞİMİZ ŞEHİRLER VE DİL OKULLARININ İSİMLERİ

Sydney:

·       Embassy English

·       Eurocenters

·       Kaplan International

·       Kaplan International – Manly

·       ILSC Language Schools

Melbourne:

·       Embassy English

·       Kaplan International

·       ILSC Language Schools

·       Eurocenters

Brisbane:

·       Eurocenters – Browns

·       ILSC Language Schools

·       Embassy English

·       Kaplan International

·       LSI- Language Studies International

Cairns:

·       Kaplan International

·       Eurocenters

Perth:

·       Kaplan International

·       Eurocenters

Gold Cost:

·       Eurocenters – Browns

·       Embassy English

Adelaide:

·       Kaplan International

 

 

Avustralya dil okulları 2018 güncel fiyatları için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://maylaabroad.com/wp-content/uploads/Mayla-Abroad-Avustralya-Dil-Okullar%C4%B1-Fiyat-Listesi.pdf

 

 

 

Okunma : 1934
Foto galeri
Gündem haberleri
Oprukçu, Hangi partiye nasıl geçeceğini açıkladı
17 Haziran 2019 Okunma: 25428 Gündem
Küçük yaşta ki çocuğa taciz iddiası
17 Haziran 2019 Okunma: 14474 Gündem
Devrilen traktörün altında can verdi
15 Haziran 2019 Okunma: 5643 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın