Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

20 Mayıs 2019 Pazartesi
Başkan Özgüven’den Çanakkale Zaferi Mesajı
Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
Kategori : Gündem
16 Mart 2019 18:57
 
Başkan Özgüven’den Çanakkale Zaferi Mesajı

Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Ayrıca Başkan Özgüven 18 Mart Pazartesi günü saat: 14.00’te Ulu Cami önü Devlet Bahçeli Meydanı içerisinde yapımı tamamlanan Şehit Aileleri Derneği’nin açılışına tüm Ereğlileri davet etti.

Şehadet insana bahşedilen en güzel mertebelerden birisidir diyen Özgüven: “Çanakkale Zaferi kahraman ecdadımızın ülkemizin bağımsızlığına ket vurulamayacağını düşmanlara ezberlettiği muhteşem zaferlerden birisidir. O gün denize dökülen düşman tüm imkansızlıklara rağmen Türk Milleti’nin feraset ve gücünü görmüştür.

Ecdadımızın bu muhteşem zaferiyle tüm dünya Türk’ün bağımsızlığına ket vurulamayacağını ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna seve seve canlarını feda edeceklerine şahit olmuştur. Çanakkale ziyaretçilerini, Necmettin Halil Onan’ın ‘Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın, Bu toprak, bir devrin battığı yerdir. Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın, Bir vatan kalbinin attığı yerdir’ dizeleriyle başlayan şiiriyle karşılar.

Ve tüm dünya 215 okkalık (275 kg) top mermisini taşıyan Edremit-Havanlı Mehmet oğlu Seyit Onbaşı’yı hiçbir zaman unutmayacaktır. Bu necip Millet dün olduğu gibi bugün de Seyit Onbaşı gibi kahramanlarla doludur. O gün gösterdiğimiz azim, feraset ve kararlılık bugün de devam etmektedir.

En son 15 Temmuz gecesi tüm dünya tankın önüne yatan, mermilere siper olan ve gerektiğinde ölüme seve seve koşan bir milletin gücüne bir kez daha tanıklık etti. Bizim inancımıza göre şehadet insana bahşedilen en güzel mertebelerden birisidir. Biz vatanı için, milleti için, namusu için canını ortaya koyan kahramanları çok iyi tanıyoruz çünkü biliyoruz ki, onları tanımazsak geleceği göremez, hedeflerimizi bilemez ve hedeflerimize ulaşamayız.

Düşmana ‘Çanakkale geçilmez’ dedirten kahraman ecdadımızı saygı ve minnetle anıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi’mizin 104. yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatan uğruna şehit olan tüm kahramanlarımızı rahmet ve hürmetle anıyorum.

Ayrıca 18 Mart Pazartesi günü saat: 14.00’te Ulu Cami önü Devlet Bahçeli Meydanı’nda yapımı tamamlanan Şehit Aileleri Derneği’mizin açılış törenine tüm hemşehrilerimizi bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Okunma : 1262
zafer eğitim
tatlıdil inşaat
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Resmen Vahşet: Bacanağını ve iki oğlunu öldürdü
17 Mayıs 2019 Okunma: 8563 Asayiş
Muhteşem güzellik Ereğli’ye 35 kilometre uzaklıkta
18 Mayıs 2019 Okunma: 6362 Gündem
Eşi Konya’da yaşıyordu: acı haber verildi
18 Mayıs 2019 Okunma: 5445 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın