Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

22 Ocak 2020 Çarşamba
Başörtülü kıza saldıran provokatör tutuklandı
Yolda kendi hakinde yürüyen başörtülü kıza hunharca saldıran kadın hakkında karar verildi.
Kategori : Ulusal Haberler
16 Kasım 2019 19:09
 
Başörtülü kıza saldıran provokatör tutuklandı

Yolda kendi hakinde yürüyen başörtülü kıza hunharca saldıran kadın hakkında karar verildi.

İstanbul Karaköy'de yolda yürüyen başörtülü G.İ.'yi darp eden Semahat Y. "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçundan tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Semahat Y'nin, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda savcılıktaki işlemleri tamamlandı. Savcılık, şüpheli Semahat Y'yi "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçundan tutuklanması talebiyle İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk etti. Hâkimlik ise saldırgan kadını tutukladı.

GÖRÜNTÜLERDEKİ KİŞİ BEN DEĞİLİM

İstanbul Karaköy'de yolda yürüyen iki başörtülü kadına durup dururken saldıran şüphelinin kimliği ve ifadesi ortaya çıktı. Şüphelinin adının Semahat Y. olduğu ortaya çıktı.

Şüpheli Semahat Y'ye mağdurlar F.Y. ve G.İ.'ye saldırarak onlara küfürler ettiğinin sorulması üzerine "Yok öyle bir şey yok. Kesinlikle kabul etmiyorum. O kişi ben değilim. Ben Galatasaray Lisesi'nin orada, Meşrutiyet Caddesi'nde bir hanın içinde adı olmayan atölye ofis yerindeydim. Benim çalışma alanımdır orası. Aktif bir yer değildir. Oradaydım" dedi.

Şüpheli ayrıca emniyetin "Bu hususta tanığınız veya içeride kamera kaydı var mıdır?" sorusuna "İçeride yalnızdım, kamera da yoktur. Saat: 15.00 – 17.00 arasında Meşrutiyet Caddesi üzerindeki bir kafeye 3-4 defa gittim. Kahve içtim" şeklinde yanıt verdi.

"KARAKÖY'E GİTMEDİM"

Şüpheli ifadesinin devamında şunları söyledi:

"Ben görüntüleri kabul etmiyorum. Daha doğrusu o kişi ben değilim. Bugün Karaköy'e gitmedim. Polis benzetmişse şikayetçilerin benzetmesi doğaldır. Psikolojik bir rahatsızlığım yok. Kullandığım bir ilaç yok. Olay günü yani 15 Kasım 2019'da Marmaray'ı kullanmadım. Şikayette bulunan kişileri tanımıyorum, aramızda da bir husumet yok. Üzerime atılı suçlamayı reddediyorum. Ben bütün gün Galatasaray Lisesi civarındaydım. Kamera görüntülerindeki kişi de ben değilim."

Okunma : 1844
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli’de bayanların yaşadığı ev kurşunlandı
20 Ocak 2020 Okunma: 21113 Asayiş
Ölümle Matrak Geçen Osmanlı Delileri
19 Ocak 2020 Okunma: 17429 Kültür Sanat
Un fabrikasında işçinin feci ölümü
18 Ocak 2020 Okunma: 10031 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın