Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

24 Nisan 2019 Çarşamba
Canan Karatay: İstediğiniz kadar yiyebilirsiniz
KURBAN BAYRAMI YAKLAŞIRKEN ÜNLÜ PROFESÖR CANAN KARATAY, YİNE ALIŞILMIŞIN DIŞINDA KONUŞTU.
Kategori : Ulusal Haberler
19 Ağustos 2018 01:40
 
Canan Karatay: İstediğiniz kadar yiyebilirsiniz

KURBAN BAYRAMI YAKLAŞIRKEN ÜNLÜ PROFESÖR CANAN KARATAY, YİNE ALIŞILMIŞIN DIŞINDA KONUŞTU.

Prof. Dr. Canan Karatay, kırmızı etin, yağıyla beraber tüketildiğinde faydalı olduğunu belirterek, "İstediğiniz kadar yiyebilirsiniz" dedi.

Karatay, Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen kitap imzalama etkinliğinde, gazetecilere yaptığı açıklamada, bayramda, baklava ve börek tüketilmesini önermediğini söyledi.

Lezzetli ve doğal olan her şeyin istenildiği kadar yenilebileceğini aktaran Karatay, baklava yenilecekse sadece bir dilim tüketilmesi gerektiğini dile getirdi.

Kurban Bayramına ilişkin de açıklamalarda bulunan Karatay, "Bol bol kuyruk yağını kullanabilirsiniz. Kırmızı et, yağıyla beraber yendiğinde faydalı, istediğiniz kadar yiyebilirsiniz" ifadesini kullandı.

Türk kahvesinin sağlıklı olduğuna dikkati çeken Karatay, "Kahve en güçlü antioksidandır, şekersiz olmak şartıyla. Misafirlikte şeker yemeyiniz, bol bol kahve içebilirsiniz.

Yaz döneminde bol bol denize girip, güneşlenip D vitamini depolamalı. İleri yaşta görülen hastalıkların hiçbiri genetik değildir, hepsi önlenebilir hastalıklardır. Bu hastalıkların hiçbiri ilaç eksikliğinden değildir" diye konuştu.

Okunma : 1699
Gündem haberleri
Konya’nın Ünlüleri
24 Nisan 2019 Okunma: 12762 Ulusal Haberler
Alhan Köyü
24 Nisan 2019 Okunma: 11155 Kültür Sanat
Koltuklarını devredecekler
20 Nisan 2019 Okunma: 9363 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın