Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

19 Şubat 2019 Salı
Dekoratif Asfaltlar Çok Avantajlıdır
Yüzey kaplamada kullanılan dekoratif asfaltlar diğer alternatiflerine karlı oldukça avantajlıdırlar.
Kategori : Ulusal Haberler
09 Temmuz 2018 15:39
 
Dekoratif Asfaltlar Çok Avantajlıdır

Yüzey kaplamada kullanılan dekoratif asfaltlar diğer alternatiflerine karlı oldukça avantajlıdırlar. Renkli asfaltlar ya da renkli ve desenli asfaltlar pek çok yönden taş, tuğla veya beton gibi yüzeylerden daha kullanışlıdırlar. Özel asfalt boyası ile boyandıklarından dolayı oldukça sağlamdırlar. Aynı zamanda bu tür asfaltlar uygulandıkları alana oldukça estetik bir görünüm sunarlar. Bu nedenle dekoratif asfaltların son yıllarda tercih edilirlikleri oldukça artmış durumdadır.

 

Dekoratif Asfaltın Avantajları Nelerdir?

Renkli ve desenli asfalt, kullanıldığı alanı güzelleştiren bir uygulamadır. Kente uyum sağlayan renklere ve desenlere sahip olunmaktadır. Ayrıca bu asfalt türleri renkli oldukları için oldukça dikkat çekicidirler. Bu da onları oldukça güvenli bir alan haline getirmektedir. Dekoratif asfaltların kurulumu taş, beton ya da tuğla gibi alternatifler düşünüldüğünde çok daha hızlıdır. Aynı zamanda uygulanması da kolaydır. Tüm bunlar maliyet avantajı sağlayan unsurlardır. Yani daha ucuz paralar karşılığında çok daha kullanışlı ve estetik bir yüzey görünümü elde etmek mümkündür. Ayrıca renkli ve desenli asfaltlar tek yüzey halinde olan sistemlerdir. Bu sayede bu yüzeylerde yabani ot ya da buna benzer şeyler yetişmez. Dayanıklı yapıları sayesinde yıllar içinde bozulmazlar ve kolay kolay deforme olmazlar. Herhangi bir şekilde bozulma yaşalar bile tamirleri de oldukça kolay yapılabilmektedir. Bu avantajlar düşünüldüğünde renkli ve desenli asfaltların diğer alternatiflerine karşı oldukça üstün avantajlara sahip olduğu apaçık ortadır.

Günlük Hayatta Renkli ve Desenli Asfaltı Kullanmak Çok Daha Kolaydır

 Günlük yaşantıda renkli asfaltları kullanmak çok daha kolay olmaktadır. Ayrıca bu tarz asfaltlar dekoratif olmalarının yanı sıra çok daha güvenli alanlardır. Renkli ve desenli asfalt üzerinde topuklu ayakkabıyla yürümek, tekerlekli sandalye kullanmak ya da bisiklet sürmek çok daha kolay ve güvenlidir. Çünkü bu tür asfaltlar tek parçadır ve üzerinde herhangi bir aktivite yapılırken tehlike oluşturmazlar. Asfaltlarda topuklu ayakkabının takılacağı bir boşluk ya da tekerlekli sandalyenin karşılaşacağı bir engel yoktur. Bu nedenle dekoratif asfaltlar günlük hayatın akışını çok daha kolay hale getiren yüzey kaplama sistemlerdir. Bu kadar faydanın yanı sıra etrafa kattıkları estetik görünüm de cabasıdır.

 

Okunma : 722
Foto galeri
Gündem haberleri
Hüseyin Oprukçu; Adem Erdal ziyaretime geldi ve…
15 Şubat 2019 Okunma: 7024 Siyaset
Oprukçu; Adem Erdal’ın tüm uygulamaları yargıda iptal edildi
15 Şubat 2019 Okunma: 6576 Gündem
Oprukçu: Sayın Erdal Yol Arkadaşını Bırakıp Kaçtı
16 Şubat 2019 Okunma: 5080 Ulusal Haberler
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın