Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

24 Ocak 2020 Cuma
Ereğli Cezaevinde yatıyordu: Ağırlaştırılmış müebbet aldı
Boşanmak üzere olduğu karısının boğazını keserek öldürdükten sonra Ereğli Cezaevine konulan 36 yaşındaki adam, ağırlaştırılmış müebbet cezaya çarptırıldı.
Kategori : Ulusal Haberler
07 Aralık 2019 00:59
 
Ereğli Cezaevinde yatıyordu: Ağırlaştırılmış müebbet aldı

Boşanmak üzere olduğu karısının boğazını keserek öldürdükten sonra Ereğli Cezaevine konulan 36 yaşındaki adam, ağırlaştırılmış müebbet cezaya çarptırıldı.

Mersin’de yaşarken boşanmak üzere olduğu karısının boğazını keserek öldüren ve savcılık makamı tarafından “Canavarca his” şeklinde yorumlanan 36 yaşındaki Mustafa Ertürkoğlu, Ereğli T Tipi Kapalı Cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ( SEGBİS) yöntemi ile katıldığı mahkemeden ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, 2018 yılı Kasım ayında yaşanmıştı

28 Kasım 2018’de Mersin’de boşanma aşamasındaki 34 yaşındaki karısı Cemile Ertürkoğlu'nu boğazını keserek öldüren Mustafa Ertürkoğlu, Konya Ereğli Kaplı Cezaevinden ikinci defa hakim karşısına çıkartıldı.

Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ( SEGBİS) yöntemi ile hakim karşısına çıkan Mustafa Ertükoğlu, cinayetin ortaya çıkmasının ardından tutuklanarak Ereğli T Tipi Kapalı cezaevine sevk edilmişti.

Hakkında “Eşini tasarlayarak, canavarca hisle, acı ve eziyet çektirerek öldürmek” suçundan dava açılan Mustafa Ertürkoğlu ikinci kez hakim karşısına çıktı.

Mersin Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmaya tutuklu bulunduğu Ereğli Cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ( SEGBİS) yöntemi ile katılan sanık Mustafa Ertürkoğlu, ikinci duruşmaya da SEGBİS ile katıldı.

KIYMA MAKİNESİNE ATMIŞ

İfadesi adeta kan donduran Ertürkoğlu, katıldığı ilk duruşmada, bağazını keserek öldürdüğü karısının cesedini kıyma makinesine attığını ifade etmişti.

İlk duruşmada ifadeleri ile kan donduran Mustafa Ertürkoğlu, yine eşinin kendisini aldattığı yönünde ifade verdi. Duruşmada tanık olarak dinlenen Cemile'nin babası Sabahattin Aslan, "Şikayetçiyim. Değil bir insan bir hayvanın bile böyle vahşice öldürülmesini kabul edemiyorum. En ağır cezayı alsın" dedi.

Dava sonrasında hakim Ertükoğlu hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

Okunma : 9889
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli’de bayanların yaşadığı ev kurşunlandı
20 Ocak 2020 Okunma: 25154 Asayiş
Oprukçu: O partiye geçerim! İstifa dilekçem de cebimde…
23 Ocak 2020 Okunma: 9605 Siyaset
Kız kardeşine 'cinsel istismar' sanığı ağabeye 30 yıl hapis cezası
22 Ocak 2020 Okunma: 5708 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın