Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

23 Temmuz 2019 Salı
Herkesin başı döndü: bu villada bir gariplik var!
Konya'da prefabrik imalatçısı tarafından yapılan iki katlı ters villa, farklı mimarisi ile Konya Tarım Fuarı'nda ziyaretçilerden ilgi görürken herkesin başını döndürdü.
Kategori : Ulusal Haberler
23 Mart 2019 20:15
 
Herkesin başı döndü: bu villada bir gariplik var!

Konya'da prefabrik imalatçısı tarafından yapılan iki katlı ters villa, farklı mimarisi ile Konya Tarım Fuarı'nda ziyaretçilerden ilgi görürken herkesin başını döndürdü.

Konya Tarım Fuarı'nda prefabrik ve çelik yapı malzemesi üreten firmanın yaptığı 135 metrekarelik iki katlı ters villa, görenleri şaşırtıyor.

Bahçesinde orijinal otomobilin asılı olduğu ters villanın tavanında koltuk, televizyon, mutfak mobilyaları, buzdolabı, çamaşır makinesi ve lavaboyu görenler şaşkınlığını gizleyemiyor.

Villanın önüne asılan, "Ziyaretçilerin dikkatine! Bu ev baş dönmesi yapabilir" pankartı ile misafirler uyarılıyor. 

 Nasreddin Hoca'dan ilham almış

Şirketin sahibi Mustafa Ceylan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uzun yıllardır inşaat sektöründe çalıştıklarını söyledi.

Konya kent merkezindeki sanayi sitesinde, PVC ve çelik yapı malzemesi ürettiklerini anlatan Ceylan, şöyle konuştu:

"Akşehirliyim, Nasreddin Hoca'nın torunuyuz. O eşeğe ters binmiş, düşündürürken güldürmüş, biz de evin tersini yaptık, gezdirirken baş döndürdük. Tasarlarken, mimarisinde ve projesinde bunun yapılabilirliğini hedefledik. Dikkati de çekti. Fuarda en çok ziyaret edilen yerlerden birisi oldu. Bunu organizasyon kapsamında yapılan anketlerde de gördük. Çok iyi ve olumlu tepkiler aldık. Günlük 6 binin üzerinde ziyaretçi villayı gezdi. Girenler bol bol fotoğraf çektirdi, çoğunun da başının döndüğüne şahit olduk. Hatta ters ev talebinde bulunanlar da oldu."

"Örümcek adam gibi hissettim"

Ziyaretçilerden üniversite öğrencisi Mustafa Koşan da ters villanın bahçesinde asılı otomobilin dikkatini çektiğini dile getirdi.

Eve girdiğinde başının döndüğünü anlatan Koşan, "Bir dönemin efsanesi orijinal Tofaş marka otomobili tavanda görünce çok şaşırdım. Tavanda yürüyormuş gibi fotoğraflar çektirdik. Baş dönmesinden pek bir şey anlamasak da güzel ve keyifli bir gün oldu. Tavanda yürüyen örümcek adam gibi hissettim. Çekindiğim fotoğraflarla sosyal medyada oldukça etkileşim aldım." diye konuştu.

Okunma : 1211
Foto galeri
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
tatlıdil inşaat
Gündem haberleri
Son Dakika: Feci kazada 7 kişi öldü
21 Temmuz 2019 Okunma: 8932 Asayiş
Tezkeresini aldı, kazada hayatını kaybetti
20 Temmuz 2019 Okunma: 7657 Gündem
İki otomobil çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı
21 Temmuz 2019 Okunma: 6115 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın