Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

27 Eylül 2020 Pazar
Konya Dedeman’dan basın açıklaması
Bahçesinde gerçekleştirilen bir düğünde meydana gelen yangınla gündem olan Konya Dedeman’dan konuyla ilgili basın açıklaması yapıldı.
Kategori : Ulusal Haberler
11 Ağustos 2020 22:12
 
Konya Dedeman’dan basın açıklaması

Bahçesinde gerçekleştirilen bir düğünde meydana gelen yangınla gündem olan Konya Dedeman’dan konuyla ilgili basın açıklaması yapıldı.

“Konya’da 2006 yılından bu yana misafirlerini ağırlayan Dedeman Konya Hotel & Convention Center’ın bahçesinde 9 Ağustos 2020 Pazar akşamı gerçekleştirilen düğün organizasyonu sırasında, küçük çapta maddi hasarlı, herhangi bir can kaybı ve yaralanmaya sebep olmayan, sadece birkaç ağacın alev aldığı bir vaka yaşanmıştır.

Dedeman Konya Hotel & Convention Center ve diğer tüm Dedeman otellerinde yapılan organizasyonlarda, yanıcı ve patlayıcı madde kullanımının yasak olduğu organizasyon sözleşmelerimizde çok açık ve net olarak belirtilmektedir. Ayrıca bu hususla ilgili sözlü olarakta organizasyon sahipleri bilgilendirilmektedir.

Bahse konu düğün organizasyonunda, gelin ve damadın karşılanması esnasında, otel yönetimi ve personelinin haberi olmaksızın atılan bir maytaptan çıkan kıvılcım, mavi sedir ağaçlarının yapraklarına sıçramış ve üzüntü verici olayın yaşanmasına sebep olmuştur.

Otel “Acil Durum Ekibimiz”in ve itfaiye ekiplerinin çok hızlı ve başarılı müdahalesi ile hiç kimse zarar görmeden, alevler kısa sürede söndürülmüştür. Daha sonra misafirler yeniden düğün alanına davet edilerek, düğün organizasyonuna kalındığı yerden devam edilmiştir.

Sosyal medya ve basına yansıyan haberlerde belirtilen havai fişek gösterisi otel sınırlarımızın dışındaki boş arazide, otel ve müşterilerimizle hiçbir ilgisi olmayacak şekilde yapılmıştır. Bahse konu alevler ile bu havai fişek kullanımının herhangi bir ilgisi yoktur.

Bir daha belirtmek isteriz ki,  alevlerin sebebi otel yönetimi ve personelinin tamamen bilgisi dışında düğün alanına sokulmuş bir maytabın patlatılması sonucu oluşmuştur.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,

Dedeman Turizm Grubu”

Okunma : 3573
zafer eğitim
mobilya takımları
Gündem haberleri
Acı olay: Öğretmen canlı dersteyken kızı balkondan düşerek öldü
23 Eylül 2020 Okunma: 21836 Asayiş
Konya Ereğli’nin Okulları
26 Eylül 2020 Okunma: 16512 Eğitim
Emirgazi ve Tarihi
26 Eylül 2020 Okunma: 16330 Kültür Sanat
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın