Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

27 Eylül 2020 Pazar
Koronavirüste sonbahar kurallarına dikkat edin!
Yaz aylarının sonlarına yaklaşırken koronavirüs salgınının son bahar aylarında kural ve tedbirlerine dikkat etmek gerekiyor.
Kategori : Ulusal Haberler
12 Ağustos 2020 02:27
 
Koronavirüste sonbahar kurallarına dikkat edin!

Yaz aylarının sonlarına yaklaşırken koronavirüs salgınının son bahar aylarında kural ve tedbirlerine dikkat etmek gerekiyor.

Yaz aylarındaki rehavet ve bayram tatili nedeniyle yeniden artan vakaların önüne geçmek için yeni kuralların gelmesi bekleniyor.

Buna göre nisanda alınan bir dizi önlemin benzerleri, eylülden itibaren yine uygulanabilir

Koronavirüs vaka sayılarının binin üzerine çıkmasıyla salgınla mücadele çalışmaları, yeni planlamalarla devam ediyor. Çalışmalar öncelikle Sağlık ve İçişleri Bakanlıkları üzerinden sürdürülürken, Cumhurbaşkanlığı da sürece koordinasyon açısından dahil oluyor.

PANDEMİ HASTANELERİ

Buna göre ilgili bakanlıklar, geçen nisan ayında aldığı bir dizi önlemin benzerlerini, eylülün ikinci yarısından itibaren uygulamaya koyacak. Sağlık Bakanlığı, yeni strateji belirleyecek. Ankara’daki planlamanın benzeri, ülke geneline yayılacak.

Yoğun bakımların ayrılması, koronavirüs hastanelerinin listesinin yayınlanması, personel görevlendirmesi planlamaları duyurulacak. İçişleri Bakanlığı’nın denetimleri de artarak devam edecek. Sahil bölgelerindeki tesislerde, lokantalar ve AVM’lerde denetimler sıklaştırılacak.

DAHA SIKI ÖNLEMLER

Yetkililer, ”Kamusal presin arttığına şahit olacağız. Eylül 15’e kadar kontrollerle vatandaşın duyarlılığı arttırılmaya çalışacak. Ancak 15 Eylül’den sonra yeni kurallar gündeme gelebilir. Çünkü, herkes, işine ve okuluna dönmüş olacağı için, uyarıları daha ciddiye alacak. Toplum psikolojik açıdan o zaman hazır olacak” diyor.

 

Okunma : 2949
mobilya takımları
zafer eğitim
Gündem haberleri
Acı olay: Öğretmen canlı dersteyken kızı balkondan düşerek öldü
23 Eylül 2020 Okunma: 21819 Asayiş
Konya Ereğli’nin Okulları
26 Eylül 2020 Okunma: 16501 Eğitim
Emirgazi ve Tarihi
26 Eylül 2020 Okunma: 16323 Kültür Sanat
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın