Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

05 Nisan 2020 Pazar
Kuzey Irak’ta Gazi olmuş, İdlib’e gönlü gitmişti
Kuzey Irak’ta 2 yıl önce Gazi olan ve 2 gün önce İdlib’e gönüllü olarak giden Piyade Uzman Onbaşı Nihat Kara'nın Şehadet haberi yürekleri burktu.
Kategori : Ulusal Haberler
28 Şubat 2020 19:04
 
Kuzey Irak’ta Gazi olmuş, İdlib’e gönlü gitmişti

Kuzey Irak’ta 2 yıl önce Gazi olan ve 2 gün önce İdlib’e gönüllü olarak giden Piyade Uzman Onbaşı Nihat Kara'nın Şehadet haberi yürekleri burktu.

Suriye'nin İdlib kentinde, Esed rejimi tarafından düzenlenen alçak saldırılarda 33 askerimiz şehit oldu. Şehitlerimizin isimleri açıklandıkça ailelerine şehadet haberleri ulaşıyor. İdlib'de şehit olan askerlerimizden Tekirdağlı Piyade Uzman Onbaşı Nihat Kara'nın hikayesi yürekleri burktu.

Geçen yıl Kuzey Irak'ta gerçekleştirilen operasyonlarda kolundan yara alıp gazi olan Kara'nın Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesindeki birliğinden 2 gün önce gönüllü olarak İdlib'e gittiği öğrenildi.

İdlib’de rejim kuvvetlerince Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına yönelik gerçekleştirilen hava saldırısı sonrası 33 tane askerimiz şehit oldu. Şehit isimleri açıklandıkça Türkiye'nin dört bir yanında evlere ateş düştü.

GEÇEN SENE GAZİ OLDU

Kahraman şehitlerimizden vatan savunması yapan Tekirdağlı Piyade Uzman Onbaşı Nihat Kara (25) 2018 yılında uzmanlık sınavını kazandıktan sonra Kuzey Irak'ta yaralanarak gazi olmuştu. İki gün önce gönüllü olarak İdlib'e giden Kara, gazilik makamından sonra şehitlik makamına ulaştı.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, şehidin evine giderek ailesine taziyede bulundu. Acı haberi alan şehidin annesi İhbar ile babası Kemal Kara gözyaşları döktü. Kara ailesini yakınları sakinleştirmeye çalışırken, şehidin evinin yanında ambulans hazır bekletiliyor. Şehit Nihat Kara'nın ailesinin 3 çocuğundan ikincisi olduğu öğrenildi.

Okunma : 4577
Foto galeri
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Ereğli’yi Canlı İzleyin
04 Nisan 2020 Okunma: 40033 Gündem
Son Dakika: Ereğli’de iki kişide korona vakası
02 Nisan 2020 Okunma: 26669 Gündem
Son dakika: Ereğli sallandı
03 Nisan 2020 Okunma: 23082 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın