Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

21 Ağustos 2019 Çarşamba
Oprukçu: Biz kimsenin boğazını sıkmayız!
Ereğli’nin Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hüseyin Oprukçu, Türbe Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldiği toplantısında; “Biz soru sordu diye hiç kimsenin ümüğünü sıkmayız, sıkmayacağız” dedi.
Kategori : Ulusal Haberler
09 Şubat 2019 15:19
 
Oprukçu: Biz kimsenin boğazını sıkmayız!

Ereğli’nin Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hüseyin Oprukçu, Türbe Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldiği toplantısında; “Biz soru sordu diye hiç kimsenin ümüğünü sıkmayız, sıkmayacağız” dedi.

Konya Ereğli Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hüseyin Oprukçu, Türbe Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Burada bir açıklama yapan Oprukçu, yapılan tezahüratlar arasında konuşmasını tamamladı.

İşte Hüseyin Oprukçu’nun konuşmasının satırbaşları.

Hüseyin Oprukçu; Toplantısına, “Sevgili hemşerilerim öncelikle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, herkese güzel bir hafta sonu diliyorum” sözleriyle başladı.

Yüreğimizi sevgili hemşerilerimize sunmak için Ereğli’de geldik, inşallah Ereğli’nin bağımsız belediye başkanı olarak gönüllerimizi yeniden birleştireceğiz.

2010 yılında yaşadığımız zulüm günlerini hatırlarsınız, ancak bunun yanında 2014 yılına kadar yaptığımız hizmet yıllarını da hatırlarsınız.

Hak’la ve Halk’la İstişare Yaparak Geldim

Ereğli’den 15 gün ayrı kaldım, halkımızın sesini dinledim. Siz istediniz ben de geldim. 40 yıllık aktif siyasi yaşantımı bitirip de geldim. Bir Hak’la bir de Halk’la istişare yaparak geldim. Kara sevdalısı olduğumuz Ereğli’ye adam gibi hizmet etmeye geldim.

Diğer adaylara bir bakın, yaşantılarında bir hizmet varsa, gerçekten Ereğli’ye Ereğli’nin hak ettiği hizmeti yapacaklarsa hiç durmayın onları destekleyin.

Bağımsız Belediye Başkanı ne yapabilir ki diye soruyorlar. Bağımsız Belediye başkanı o kadar çok şey yapar ki. Gördünüz üçlü oldular, güçlü oldular neler yaptıklarını hepimiz gördük. Mahallelerimiz, sokaklarımız çamur deryası içinde… Demek ki Ereğli’de Hüseyin Oprukçu’ya ihtiyaç varmış.

Meclis üyeleri yokmuş diye eleştiriyorlar

Hiç kimseyle kavgam yok ama birilerinin nefsi için Ereğli’nin sahipsiz kalmasına asla müsaade etmeyeceğim.

Hüseyinlere kıyılmasın, Mustafalar öldürülmesin… Bu memlekette adam yetişmiyor diyorlar. Yetişenlere kıyarsanız nereye kadar gideceksiniz.

Benim sağım solum yok. Bizim Ereğli’miz var. Ereğli halkı kimi meclis üyesi yaparsanız yapın. Ancak beni belediye başkanı yaparsanız o meclis üyeleri bizim de meclis üyemiz olacak ve Ereğli’ye adam gibi hizmet edeceğiz.

Biz bu yola kalemimizi kırarak çıktık. Ya bizi silecek 31 Mart’ta diri diri gömeceksiniz. Ya da 31 Mart’ta bizi belediye başkanı seçip, hak ettiğiniz hizmetleri onurumuzla yapmaya yol açacaksınız.

Projelerimiz Yarım Kaldı

Yarım kalan hizmetlerimiz var. Akhüyük projesi duruyor. İki ayrı kuyudan 47 derece sıcak su akıyor. Ancak biliyoruz ki oradan 100 derece sıcak suya ulaşabileceğimiz projemiz yarım duruyor. Oradan çıkan sıcak su ile sera üreticiliğini geliştirmek ve termal santrallerle Ereğli’nin geleceğini değiştirmek hepimizin elinde.

Diyorlar ki CHP’nin önünü kesmek için aday oldu. Yav geçin bunları, biz yıllarca onurumuzla siyaset yaptık, bundan sonra da şerefimizle hizmet etmeye devam edeceğiz.

Ereğli Sanayisi Gelişecek

Ereğli’de o kadar çok gıda üretiyoruz. Ancak hiçbir ürünümüz ulusal piyasada yer almıyor. Ereğli’de bir karma organize sanayi kurmak, Ereğli tarımsal sanayi kurmak bizim boynumuzun borcu. 8 saat çalışabilmek için saatlerce yol alıp Karaman’a giden kızlarımız, çocuklarımız var. Onları bu hayattan kurtarmak, Ereğli’de iş sahaları oluşturmak bizim görevimiz.

Ereğli’ye Para Gelmezmiş

Ereğli’ye bağımsız belediye başkanı seçilirse para gelmez, hizmet yapılmaz diyorlar. Yani ne demek bu PKK’lı belediyelere para gidecek de Hüseyin Oprukçu’nun olduğu belediyeye para gelmeyecek öyle mi? Sizin aklınız alıyor mu bunu. İller Bankası kamu kaynaklarını şehirlerin nüfuslarına göre eşit dağıtır. Allah’ın izni ile biz kaynak da buluruz, hizmet de yaparız.

İşimize kimseyi karıştırmayız

Biz siyasetimize kimseyi karıştırmayız. Kusura bakmasın kimse herkes kendi işini yapacak. Vekil vekilliğini yapsın, belediye başkanı belediye başkanlığını yapsın. Bizi güderse halk güder, biz, güderse Hak güder, kusura bakmasın kimse işimize kimseyi karıştırmayız.

Türkiye’nin parlayan yıldızı olarak yoluna devam edecek bir Ereğli için hep birlikte çalışacağız. Yolumuza devam edeceğiz. Kazanan Ereğli olacak, kazanan Ereğli sevdalıları olacak. Biz sizleri sevdik ve sevmeye de devam edeceğiz.

Gençlerimiz, yaşlılarımız, kadınlarımız ve her kesim için projeler yapacağız. Öğrencilerimizi tatillere göndereceğiz. İnşallah bütün bunları hep birlikte başaracağız.

18 Şubat’ta Çekilecek diyorlar

Ereğli’de son günlerde artan dedikoduları görüyorsunuz. Diyorlar ki CHP’nin önünü kesmek için aday olmuşuz. Diyorlar ki 18 Şubat’ta çekilecek. Biz buraya kalemimizi kırarak geldik. Diyorlar ki seçimlerde boş oy atarsanız oyunuz Hüseyin Oprukçu’ye gider! Asla asla bu yalana inanmayın. Seçim pusulasında ismimizi gördüğünüz yere mührünüzü basacaksınız.

Bir vekilin nefsini aşamamasının doğal sonucu olarak zorla istifa ettirilen bir kardeşimizi aday yaptılar. Vekilin zorlamaları ile Sayın devlet Bahçeli Bey’i sözünü de yere düşürdüler. Ben hiç kimse ile görüşmedim, kimseye danışmadın, kendi kararımı kendim verdim. Ağlaya ağlaya bu kararı verdim. Karşınıza ağlaya ağlaya çıktım.

Bağımsız aday olmaya giden süreçte inanılmaz teklifler aldım. Geleceğini düşün dediler. Çoluk çocuğunu düşün dediler. Ocağına incir ağacı mı ekeceksin dediler. Hatta Sayın Vekil “Hesaplaşacağız” dedi. Evet biz de diyoruz hesaplaşacağız. Ancak biz sandıkta hesaplaşacağız.

Şimdi Ereğlili olma zamanı

Şimdi Ereğli olma, Ereğlili olma zamanı. Ereğlili olma şuuru ile mukadderatınıza sahip çıkın. Hepiniz bir ve beraber olacaksınız. Ereğli’ye sahip çıkacaksınız. Bunu hep birlikte başaracağız. Bizler de sizlere hizmet etmenin şerefini yaşayacağız.

Biz kimsenin ümüğünü sıkmayız

Hüseyin Oprukçu, konuşmasının sonunda “Biz hiç kimsenin sırf soru sordu diye ümüğünü sıkmayacağız. Sıkmayız. Bizimle herkes konuşur, derdini söyle, biz paylaşarak, istişare ederek bu memlekete hizmet edeceğiz” dedi.

Okunma : 4467
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
tatlıdil inşaat
Gündem haberleri
Ereğli’de yakalanan bomba, cep telefonu ile tuvalette patlatılacakmış
18 Ağustos 2019 Okunma: 8080 Ulusal Haberler
Nefes borusuna salatalık kaçan çocuk kurtarılamadı
19 Ağustos 2019 Okunma: 7029 Asayiş
Bisküvi işçileri kaza yaptı: 16 yaralı var
18 Ağustos 2019 Okunma: 5803 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın