Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

21 Mart 2019 Perşembe
PKK'da çöküyor! Toplam 500 terörist dağdan indi
TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'YA KARŞI VERİLEN KARARLI MÜCADELE ÖRGÜT ÜYELERİNİN PSİKOLOJİK ÇÖKÜŞÜNÜ DE BERABERİNDE GETİRDİ.
Kategori : Ulusal Haberler
09 Ağustos 2018 20:11
 
PKK'da çöküyor! Toplam 500 terörist dağdan indi

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'YA KARŞI VERİLEN KARARLI MÜCADELE ÖRGÜT ÜYELERİNİN PSİKOLOJİK ÇÖKÜŞÜNÜ DE BERABERİNDE GETİRDİ.

Son bir yılda dağdan inen terörist sayısı 500'e ulaştı. PKK'ya katılım ise bitme noktasına geldi. Öyle ki 2018 yılında PKK'ya sadece 38 kişi katıldı…

Güvenlik birimlerinin kararlılıkla yürüttüğü İç Güvenlik Operasyonları Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri'nde kesintisiz sürdürülüyor.

Yaz kış demeden gerçekleştirilen operasyonla, Kandil'in organize hareket kabiliyetini yok edilirken, ülke içinde PKK'nın kontrolünü ve gücünü kaybetmesini, psikolojik çöküş ile fiili bitişin başlamasını hızlandırdı.

Operasyonlarda yerleşim yerleri teröristlerden temizlenirken, örgütün beyin takımındaki hainlerden 234'ü etkisiz hale getirildi. Özellikle son bir yıl içinde PKK'nın iç yüzünü gören 500 terörist başarılı operasyonların da etkisiyle örgütten koparak güvenlik güçlerine teslim oldu.

Kopmaların yanı sıra zorla dağa kaçırdığı çocukları birkaç gün eğitimden sonra ölüme gönderen terör örgütü, insan kaynağı bulamaz hale geldi.

Teslim olan teröristler, örgüte ait mağara, barınak, sığınak ve cephanelikleri tek tek teşhis etti. Operasyonlarla bu noktalar kullanılmaz hale getirildi.

 BİT İSYANI

 Teslim olan teröristler ifadelerinde, örgüt elebaşlarının sapkın düşüncelerine hizmet ettiklerini, çoğu teröristlerin mağaralarda bitlendiklerini, sözde özgürlükten bahseden örgütte aslında esaret yaşandığını söyledi.

Terör örgütü içerisindeki rezil ilişkileri gözler önüne seren teröristler, üst kademede her türlü sapkın ilişkiye şahit olduklarını, çocuk yaşta kızların nasıl kullanıldığını gördüklerini ifade etti.

Örgütün kendilerini güvenlik güçlerine teslim olmaları halinde çeşitli işkencelere tabi tutulacakları yönünde korkuttuğunu söyleyen teröristler son operasyonlarda ağır kayıp verildiğini ve son çırpınışların yaşandığını belirtti.

Okunma : 1265
Gündem haberleri
Halil Etyemez: Oprukçu, Özkan’ı Kandırmaya Çalışıyor
18 Mart 2019 Okunma: 9645 Siyaset
Vatandaşa “Boş boş gezme ya” dedi
20 Mart 2019 Okunma: 6437 Siyaset
Oprukçu: Ereğli’yi Hançerletmeyeceğiz
17 Mart 2019 Okunma: 6135 Siyaset
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın