Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

28 Eylül 2020 Pazartesi
Şiddetli depremin ilk görüntüler: Vatandaşlar sokağa döküldü
Son dakika haberi: Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 20:55'te 6,8 büyüklüğünde ve 21:08'te 544 büyüklüğünde deprem meydana geldi: Vatandaşlar sokağa döküldü.
Kategori : Ulusal Haberler
24 Ocak 2020 21:55
 
Şiddetli depremin ilk görüntüler: Vatandaşlar sokağa döküldü

Son dakika haberi: Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 20:55'te 6,8 büyüklüğünde ve 21:08'te 544 büyüklüğünde deprem meydana geldi: Vatandaşlar sokağa döküldü.

Şiddetli deprem Diyarbakır başta olmak üzere Batman, Şanlıurfa ve Mardin'de de hissedildi. Depremin ardından açıklamalar peş peşe gelmeye devam ediyor.

KANDİLLİ 6,8 OLARAK AÇIKLADI

Son depremin ardından Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 6,8 olarak belirledi. Deprem yerin 6,75 km derinliğinde meydana geldi.

DEPREMİN İLK GÖRÜNTÜLER: VATANDAŞLAR SOKAKTA

Pek çok il ve ilçede de hissedilen deprem binalarda ağır hasarlara yol açtı.

Depremin ilk görüntüleri Malatya’dan elimize ulaştı. Elazığ ve Malatya’da vatandaşlar sokağa döküldü.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: YIKILAN BİNALAR VE YARALILAR VAR

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Elazığ Sivrice'de 6.8 büyüklüğünde gerçekleşen depremde, tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." ifadeleri kullanıldı. Bakan Soylu ise depremle ilgili, "Elazığ Sivrice ve Maden bölgeleriyle irtibat kurduk. Bütün arkadaşlarımız görevleri başındalar. Sivrice'de 4-5 yıkık bina var. Can kaybı bilgisi henüz gelmedi. Yaralanmaların olduğu bilgisini aldık. Malatya Pötürge'de bir kaç binanın yıkıldığı bilgileri geldi. Hiçbir kurumumuza şu anda hiçbir ölüm bilgisi gelmedi." açıklamasında bulundu.

AFAD: YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Başkanı Mehmet Güllüoğlu, açıklamalarda bulundu. Güllüoğlu, "Ekiplerimiz bir yıkım var mı, enkaz altında olan var mı, incelemelere başladı. Yakından takip ediyoruz. Ekiplerimiz saha çalışmalarını yürütüyor. Sivrice'deki deprem yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşti" dedi.

Okunma : 7521
mobilya takımları
zafer eğitim
Gündem haberleri
Konya Ereğli’nin Okulları
26 Eylül 2020 Okunma: 16786 Eğitim
Emirgazi ve Tarihi
26 Eylül 2020 Okunma: 16605 Kültür Sanat
Son Dakika: Ereğli’de bir bayan ölü olarak bulundu
24 Eylül 2020 Okunma: 13794 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın