Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

20 Mayıs 2019 Pazartesi
Süleyman Soylu Ereğli’de Muhteşem Konuştu
Adalet ve Kalkınma Partisi seçim çalışmaları kapsamında Ereğli’de bulunan Bakan Süleyman Soylu, Yunus Emre Meydanında miting düzenledi.
Kategori : Siyaset
16 Mart 2019 14:53
 
Süleyman Soylu Ereğli’de Muhteşem Konuştu

Adalet ve Kalkınma Partisi seçim çalışmaları kapsamında Ereğli’de bulunan Bakan Süleyman Soylu, Yunus Emre Meydanında miting düzenledi.

Konya Ereğli’de konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu büyük bir kalabalık yağmura rağmen dinledi.

Ereğli’ye saat 14.30 sularında gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu şehir stadyumunda Ereğli Kaymakamı Hayrettin Çiftçi, Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Milletvekili Halil Etyemez ve AK Parti İlçe Başkanı Zübeyir Dursun ile partililer karşıladılar.

Bakan Soylu ile birlikte Ereğli’ye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Uğur Altay, Konya Milletvekili Tahir Akyürek, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, MHP Konya İl Başkanı Murat Çiçek ve partililer geldi.

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU’NUN KONUŞMASININ SATIRBAŞLARI ŞÖYLE:

Çok kıymetli Ereğlili hemşerilerim, bu muhteşem tablonun önünde sizlere minnetlerimizi, şükranlarımızı ifade ediyor, hepinizi sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyoruz. Allah sizlerden razı olsun bu soğukta, bu yağmurda burada bir iddiayı ortaya koyuyorsunuz, bunu biliyoruz. Allah bizi sizlere mahcup etmesin inşallah.

Size bir dostunuzdan selam getirdim, sizlere bir hemşerinizden selam getirdim. Ben sadece milletimin ödünde ve sadece Allah’ın önünde eğilirim diyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdim.

Size ideallerimizi, ufkumuzu ve gelecek Türkiye’yi anlatmaya geldik. Kurulan kumpasları sizlerle paylaşmaya geldik. Hani evlatlar annesi ile derdini paylaşır ya biz de sizin sıcak sinelerinize başımızı koymaya, derdimizi anlatmaya geldik.

HEM İKTİDARIZ HEM DE MUKTEDİRİZ

10 yıllardan beri bu millet çok sıkıntılar çekti, çok dertler çekti, darbeler mi görmedi. Bu ülke bakanların, başbakanların asıldığını mı görmedi? Bu milletin değerlerine, kutsallarına mı uzanmadılar. Ekonomik saldırılar mı görmedi. Bu milletin 10 yıllardan beri başından kalkmadılar. Ülkem büyümesin, güçlenmesin istediler. Bu ülke zengin olmasın, güçlü olup dünyaya sesini duyurmasın istediler.

Bu kadar benim ülkemin üzerine gelirken, üzerimize basanlara karşı, siz ancak iktidara gelirsiniz muktedir olamazsınız diyenlere karşı siz hep haykırıyorsunuz, iktidar da biziz muktedir de biziz diye.

Bizi hep birbirimizden ayırdılar, kardeşliğimize hücum ettiler, Kürt, Türk, başörtülü başı açık, Laik dindar… ne zaman büyümeye kalksak, sesimizi duyurmaya kalksak hep üzerimize basmaya kalktılar… Kuzey Irak’ta bir terör devleti kurmak istediler, Afrin’de önümüzü kesmek istediler, Türkiye’yi sıkıştırmak istediler, ardından ABD’nin başını çektiği ekonomik operasyonlar yaptılar.

Arzuları şuydu… Türkiye’de iktidar ile halkın arasını açabilir miyim. İktidarın gücünü zayıflatabilir miyim diye yaptılar bunları.

BİZ DÜNYADA ADALETİ TESİS EDİYORUZ, EDECEĞİZ

Amerika Afrin’e giremezsin dedi. Sevgili Ereğliler girdik mi? Çatır çatır girdik mi. Hem girdik hem de tüm dünyaya şu mesajı verdik: bu coğrafyada bize rağmen kimse oyun kuramaz, kimseye oyun kurdurtmayız. Son 16 yıldır anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirdiler. Bunu gezi olaylarında da yaptılar. IMF’yi eline çantayı verip ülkemizden uzaklaştırmıştık. Operasyonlar, mücadeleler bitti mi? Ekonomik krizler çıkartmaya çalıştılar. Yapmak istedikleri herkes bu ülkede ayağının ucuna baksın, kimse geleceğe, yükseklere bakmasın, bakamasın. Türkiye zenginleşmesin, büyümesin, güçlü olmasın, ayakları üstünde durmasın istiyorlar. Şimdiki tezgâhları da 31 Martta darbe vurmanın hesabındalar.

Buradaki fotoğraf sadece Adem Erdal’ın Ereğli’de Uğur İbrahim Altay’ın Konya’da belediye başkanı olması için olması için oluşturulmuş bir fotoğraf değil. Oyunu artıran HDP’nin evleri, camileri spor salonlarını tahrip edeceğini bilmiyorduk. Bizi zayıf gördükleri andan itibaren tepemize bineceklerini, dünyanın en kıymetli topraklarını kendine vatan yapmış bu milletin vatanını elinden almak isteyeceklerdir. Bunun için beka diyoruz. Şunu söylemek istiyorum. Bana kızıyorlar sert konuşuyorsun diye… Ne demişim… Kadın çıkmış diyor ki: sırtımı PYD’ye PKK’ya yasladım. Ben de söylemişim biz de ona 4 tane duvar verdik istediğin yere yasla…

ÜLKEMİZE VE İNSANLARIMIZA KAN KUSTURDULAR

10 yıllardır milletime kan kusturanlara eğer biz de kan kusturmazsak Allah bunun hesabını sorsun… Son iki yılda 3 bin 330 teröristi etkisiz hale getirdik. Dağlarda 15 bin terörist vardı, şu an 700 kaldı. Bizim aslanlar mücadele veriyor. Aslanlar gibi terörist kovalıyorlar. Onlar ise sıçan gibi kaçıyorlar. Tarihimizin en önemli ve en başarılı terörle mücadelesini veriyoruz.

İslam düşmanlığını körükleyenler, ırkçılığı artıranlar ve onlara müsamaha gösterenlere yapmayın diyoruz… Bunlar insanlıktan nasip almamışlar. Dünyanın yoksulluğuna ve yokluğunu sırtını çevirdiler. Biz ABD değiliz, biz Avrupa değiliz. Yıllarca insanları sömürdüler, yokluk ve açlık bıraktılar. Biz tüm dünyada 600 yıl adaleti sağladık. Biz onlar gibi değiliz, biz Türkiye’yiz…

 Biz şimdi Afrin’deyiz, Kuzey Irak’tayız, Suriye’deyiz ve bizim orada öğretmenlerimiz var, imamlarımız var, savcılarımız var biz oralarda adaleti tesis ediyoruz. Biz asla sömürücü değiliz, sömürmedik…

Eskiden polis arabasına benzin alamayan, hastane kapılarında hastaları rehin alan Türkiye vardı… şimdi öyle değiliz, şimdi Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkesi böyle değil…

Kürdistanda biz kazanacağız diyorlar

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yine yanlış bir oyunun içinde 200 den fazla terör üyesini CHP, Saadet, İyi Parti ve HDP listelerine koydular…

Diyorlar ki biz İstanbul’da İmamoğlu’na, Ankara’da Yavaş’a destek veriyoruz ama seçimden sonra alacaklarımızı alacağız diyorlar. Bir sözleşme imzalamışlar… Bu sözleşmenin altında Saadet Partili Temel Karamollaoğlu’nun imzası var, bunun altında İyi Partili Meral Akşener’in imzası var, Pensilvanya haininin imzası var, CHP’nin imzası var, terör örgütlerinin imzası var, kızlarımıza tecavüz edenlerin imzası var.

Ne yapacaklar, belediye meclisine bu adamlarını sokacaklar. Toplanacak diyecekler ki şuarada bu sokağın ismini, bu okulun ismini şu şehidimizin adını verelim dediklerinde onlar da bizim arkadaşlarımızın da ismini şu meydana verelim diyecekler. Bu toplumun içine fitne ekecekler. Allah muhafaza belediye meclislerinde tehlike büyüyecek.

Bizim başımızda kaynayan kazanlar kaynatmaya çalışacaklar. 50 yıldır Türkiye neredeyse 1,5 yıllık ortalamayla seçimlere gidiyor. Önümüzdeki 4 yılı seçimsiz geçirmek istiyoruz. Ama karıştırmak istiyorlar…

31 MART AKŞAMI FETÖ ŞARLATANLARINI VE KANDİLİ SEVİNDİRMEYİN

31 Mart akşamı zayıflarsan 1 Nisan günü çocuk çoluğun eline taş verip kaymakamları valileri sokağa çıkartmamaya çalışacaklar. Bütün hesapları bu. Bölünmeyelim parçalanmayalım.  Tayyip Erdoğan top oynamayı iyi bilir, top ayağına da iyi yakışır. Siz Tayyip Erdoğan’ın ayağına şu topu güçlü bir şekilde verin de 31 Marttan sonra zillet ittifakının çatalına doksandan bir çaksın Allah’ın izni ile…

Eksiğimiz, hatamız yok mu? Elbette vardır. Eksiksiz olan Allah’tır. Eksiğimiz vardır ama biz milletimizi hiç kandırmadık. Onarla hiç oyun oynamadık. Allah’ın sınavındayız. Şükürler olsun ki ayaktayız… dualarınızla, desteklerinizle ayaktayız. Biliyoruz ki Türkiye güçlü olursa dünyada hak ve adalet tesis edilir.

Okulların etrafında uyuşturucu satanların ayaklarını kırın dedim diye bana kızıyorlar. Ereğli’de var mı bu sıkıntılar. Çocuklarımızı ve geleceğimizi dinlerinden imanlarından, örf ve adetlerinden uzaklaştırmaya çalışıyorlar. Bunu da uyuşturucuya alıştırarak yapmaya çalışıyorlar. Uyuşturucu ile muhteşem bir mücadelenin içindeyiz. 57 bin uyuşturucu satıcısını kodese koydu. Bunların üstesinden gelmezsek, uyuşturucu satıcılarını ve onların patronlarını yerin dibine gömmezsek namerdiz…

Tayyip Erdoğan dedi ki… Süleyman vatandaşımız evinde uyurken bekçi düdüğünü duymazsa hesabını senden sorarım dedi… Yandık valla… Ereğli’ye bekçi gönderdik, yeni bekçiler alacağız, Ereğli’ye yenilerini de göndereceğiz. Evden hırsızlık olaylarında düşüş yaşanıyor. Anneler babalar, çocuklarını okula gönderirken gözleri arakada kalmayacak. Dünyanın en güvenli şehirlerini oluşturuyoruz. Bütün bunlar için bize 31 Mart tarihinde destek verin güç verin…

Adem Başkanı seviyor musunuz?

Siz Adem Erdal’ı destekleyin, bize güçlü bir destek verin… Ben de size bir kardeşiniz olarak ve Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı olarak, İçişleri Bakanı olarak Adem Erdal’ın emrindeyim. Ereğli için, Halkapınar için, Emirgazi için ne gerekiyorsa yapacağız. Ereğli’de Adem Erdal’a, Halkapınar’da Mehmet Bakkal’a, Konya’da Uğur İbrahim Altay’a destek verin.

Tevazusuyla, çalışkanlığıyla, büyüğüne saygı, küçüğüne sevgisiyle Cumhur ittifakının gücüyle adaylarımıza güçlü bir destek verin. Allah da bizleri mahcup etmesin… 31 Martta kandilin önünde boynumuz büktürmeyin, şu fetö şarlatanlarını bize güldürmeyin… Allah yar ve yardımcınız olsun, Allah’a emanet olun…

Okunma : 9268
Foto galeri
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
tatlıdil inşaat
Gündem haberleri
Resmen Vahşet: Bacanağını ve iki oğlunu öldürdü
17 Mayıs 2019 Okunma: 8563 Asayiş
Muhteşem güzellik Ereğli’ye 35 kilometre uzaklıkta
18 Mayıs 2019 Okunma: 6353 Gündem
Eşi Konya’da yaşıyordu: acı haber verildi
18 Mayıs 2019 Okunma: 5444 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın