Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

25 Ocak 2020 Cumartesi
Teras Çatı Sistemlerinde Yenilikçi Tasarımlar
Teras çatı ya da bilinen adıyla teras kapatma mevcut açık bir terasın tamamının veya bir kısmının kapatılmasına denmektedir.
Kategori : Gündem
11 Eylül 2019 09:26
 
Teras Çatı Sistemlerinde Yenilikçi Tasarımlar

Teras çatı ya da bilinen adıyla teras kapatma mevcut açık bir terasın tamamının veya bir kısmının kapatılmasına denmektedir. Bu uygulanma çoğunlukla ahşap veyahut çelik konstrüksiyonlar sistemler kullanılarak yapılmaktadır. Fakat gelişen teknoloji sayesinde cephelerde kullanılan özel üretim cam uygulamaları da bu teras kapatma sistemlerine entegre edilebilmektedir. Bu sayede klasik görünümlü teraslardan bambaşka tasarlanmış teraslar ortaya çıkmaktadır. Cam çatı adını verdiğimiz bu cam kapatma sistemi teras için belirlenen alanda doğal aydınlık oluşmasına, yaşam alanı bulunan alanın yalıtımına, kötü hava koşullarına kadar pek çok alanda koruma sağlar.

Sistemde kullandığımız alüminyum çatı profilleri ile ilk aşamada kapatılacak olan terasın ana iskelet ve ara taşıyıcı kısımları oluşturulmaktadır. Bu sayede güçlü bir yapı oluşturulmaktadır. Uygulamanın ikinci bölümünde camların taşıyıcı ile bağlantısını oluşturacak alüminyum baskı profillerinin montajı yapılır. Uygulamanın son bölümü olarak teras çatısının üst kaplamasına ve su tahliye sistemlerinin montajına geçilir. Teras çatı üst kaplamasında özel üretilmiş temperli ve lamineli ısıcamlar kullanılmaktadır. Bu camlar darbelere dayanıklı ve olası bir kırılma durumunda dağılmama özelliğine sahiptirler. Su tahliyesinde olabildiğince metal materyallerin kullanmaktayız ve tavsiye etmekteyiz. Nedeni PVC oluklar zamanla deforme olmakta ve kullanım ömrünün kısa olmasıdır. Son işlem olarak oluk yağmur indirme sistemleri de monte edilir ve teras çatı skylight sistemi tamamlanmış olur.

Okunma : 924
Gündem haberleri
Oprukçu: O partiye geçerim! İstifa dilekçem de cebimde…
23 Ocak 2020 Okunma: 15454 Siyaset
Son dakika: Şiddetli depremden Ereğli de sallandı
24 Ocak 2020 Okunma: 12774 Gündem
Kız kardeşine 'cinsel istismar' sanığı ağabeye 30 yıl hapis cezası
22 Ocak 2020 Okunma: 6126 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın