Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

08 Nisan 2020 Çarşamba
Türkiye Mehmetçik için tek yürek oldu
İDLİB’DE YAŞANAN HAİN SALDIRILAR SONUCUNDA ŞEHİT HABERLERİ YÜREKLERİ YAKARKEN TÜRKİYE TEK YÜREK OLDU.
Kategori : Ulusal Haberler
28 Şubat 2020 18:45
 
Türkiye Mehmetçik için tek yürek oldu

İDLİB’DE YAŞANAN HAİN SALDIRILAR SONUCUNDA ŞEHİT HABERLERİ YÜREKLERİ YAKARKEN TÜRKİYE TEK YÜREK OLDU.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının saldırısı sonucu 33 askerin şehit olmasına ilişkin, "Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda yedi düvele boyun eğmeyen ecdadın torunları, bugün de vatan için ezan ve bayrak için kahramanca mücadele ediyor. Şehitlerimizin kanı elbette yerde kalmayacak." ifadelerini kullandı.

Altay, yaptığı yazılı açıklamada, İdlib'de düzenlenen hava saldırısı sonucu şehit olan Konya Selçuklu Tepekent Mahallesi nüfusuna kayıtlı Piyade Teğmen Bayram Olgun ile tüm şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır diledi.

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Altay, şunları kaydetti:

"Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda yedi düvele boyun eğmeyen ecdadın torunları, bugün de vatan için ezan ve bayrak için kahramanca mücadele ediyor. Şehitlerimizin kanı elbette yerde kalmayacak."

Konya Şehit Aileleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Recep Pekdemir de şehit haberinin yürekleri dağladığını belirterek, "Bu acıyı en iyi bizler biliriz. Şehit aileleri olarak artık böyle acı haberler almak istemiyoruz." ifadesini kullandı. 

Yaşanan olaydan dolayı derin üzüntü duyduğunu vurgulayan Pekdemir, "Artık inatlaşmayı bırakıp, siyasi görüşleri bir kenara atarak, iktidarıyla muhalefetiyle tüm halkın birlik ve beraberlik içinde olma zamanı gelmiştir. İdlib'de meydana gelen hain saldırıda şehit olan 33 Mehmetçiğimize rahmet, ailelerine, sevenlerine ve Türk halkına sabırlar dilerim." açıklamasında bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan da yazılı açıklamasında, çok büyük acı yaşadıklarını bildirdi. Karaarslan, açıklamasında "İdlib'de yaşanan hain saldırıda 33 kahramanımız şehit olmuş, 32 kahramanımız ise yaralanmıştır. Toprağı vatan yapan şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı Mehmetçiklerimize acil şifalar ve aziz Türk milletine başsağlığı diliyorum." ifadelerine yer verdi.

Konya Sivil Toplum Kuruluşları tarafından, 28 Şubat postmodern darbesinin yıl dönümü nedeniyle açılan resim sergisinde de şehitlere ve yaralılara ilişkin açıklama yapıldı. Konya Sivil Toplum Kuruluşları Başkanı Muhsin Görgülü, Adaleti Savunanlar Derneği Konya Şube Başkanı Mehmet Kanmaz ve Hukuki Araştırmalar Derneği Konya Şube Başkanı Av. Mustafa Yıldız, Türk askerine yapılan saldırıdan dolayı sonsuz acı yaşadıklarını söyledi.

Makina Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Aziz Hakan Altun da yaptığı açıklamada, "Suriye rejim unsurlarının hain saldırısı sonucu 33 askerimiz olmuştur. Bu alçakça saldırı bizleri derinden üzmüştür. Acımız derindir." ifadesini kullandı.

Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu da İdlib'de Türk askerine karşı gerçekleştirilen saldırıda yaşanan kayıpların yürek yaktığını bildirdi. Poçanoğlu, şunları kaydetti:

"Geçmişten günümüze maalesef buna benzer acı olayları yaşıyoruz ancak Türk milletinin Allah'a, vatana, bayrağa düşkünlüğü bu badireleri de atlamamıza yardımcı olacak. Allah şehitlerimizi Bedir'in, Uhud'un, Kudüs'ün, Endülüs'ün, Çanakkale'nin ve Kurtuluş Savaşı'nın şehitleriyle beraber eylesin. Cenabıhak, şehitlerimizin yakınlarına sabrı cemil eylesin."

Okunma : 828
Foto galeri
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli’yi Canlı İzleyin
04 Nisan 2020 Okunma: 43778 Gündem
Test sonucu pozitif çıkınca iki ev karantina altına alındı
05 Nisan 2020 Okunma: 11067 Gündem
Bir belde daha koronavirüs nedeniyle karantinaya alındı
06 Nisan 2020 Okunma: 7160 Ulusal Haberler
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın