Konya
DOLAR 8.1065
EURO 9.6997
ALTIN 454.64

Ereğli’de okullar açılır mı?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ereğli’de okullar açılır mı?
Abone ol
Ereğli’de okullar açılır mı?
haber içi detay bizim1 TAHİNLİ-Tüktaş- Kaymaklar

Bugünlerde en çok konuşulan konu okulların açılıp açılmayacağı oldu! Peki Ereğli’de okullar açılır mı? İşte detaylar.

Önümüzdeki hafta bazı sınıf düzeylerinde yüz yüze eğitimin başlayacağı ve özellikle liselerde yarım kalan sınavların tamamlanacağı Bakanlık tarafından duyurulmuştu. Ancak bugün gerek bakanlık ve gerekse valilikler tarafından peş peşe yapılan açıklamalarda okulların açılması ve sınavlar 1 Mart Pazartesi günü yapılmayacağı açıklandı.

Ülke genelinde 8. ve 12. Sınıfların yüz yüze eğitime bu hafta başlaması bekleniyordu ancak alınan bir kararla uygulamanın 1 Mart Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında alınacak olan kararlara göre yeniden şekillendirileceği ve “Yerinde karar” uygulaması ile il ve ilçeler bazında okulların açılmasına karar verileceği belirtildi.

Buna göre, önümüzdeki pazartesi günü Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak olan kabine toplantısının ardından İl ve İlçe Hıfzıssıhha Kurulları devreye girecek ve il ve ilçeler bazında okullarla ilgili karar verilecek.

Peki Ereğli’de okullar açılır mı? Karar ne şekilde olur? En çok merak edilen konu bu.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan haftalık vaka bilgilerine göre Konya il genelinde elde edilen vaka sayıları Türkiye ortalamasını üzerinde. Her yüz binde 101,95 vaka görülen Konya’da vakaların son günlerde artışta olduğu biliniyor.

Ereğli ise Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan koronavirüs yoğunluk haritasına göre pek çok mahallesi orta riskli bölge, bazı merkez mahalleler ise yüksek riskli bölge durumunda.

Son bir ay içerisinde vaka artışlarının yaşandığı Ereğli’de okulların yüz yüze eğitime açılıp açılmayacağı merak konusu oldu.

Merak edilen bu soru, önümüzdeki hafta Konya valiliği ve Ereğli kaymakamlığı ile İl ve İlçe Hıfzıssıhha Kurulları tarafından alınacak olan kararlar çerçevesinde cevabını bulacak.

Anahtar Kelimeler:
İdlib Şehitlerini rahmetle anıyoruz Önceki Haber

İdlib Şehitlerini rahmetle anıyoruz

Liseler için 8 Mart açıklaması Sonraki Haber

Liseler için 8 Mart açıklaması

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar