Konya
DOLAR 8.101
EURO 9.7261
ALTIN 454.47

Dünyaca ünlü Türk Doktor tarih verdi! Normala ne zaman döneriz?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Dünyaca ünlü Türk Doktor tarih verdi! Normala ne zaman döneriz?
Abone ol
Dünyaca ünlü Türk Doktor tarih verdi! Normala ne zaman döneriz?
haber içi detay bizim1 TAHİNLİ-Tüktaş- Kaymaklar

Bir yıldır dünyanın gündeminden düşmeyen koronavirüs salgını hakkında açıklama yapan Dünyaca ünlü Türk Doktor tarih verdi! Normale ne zaman döneriz? İşte Uğur Şahin’in açıklaması.

COVID-19 aşısı Pfizer-BioNTech’i geliştiren Prof. Dr. Uğur Şahin, Alman basınına, normalleşme sürecine ilişkin tarih verdi. Şahin, dünyanın Mayıs-Haziran aylarında normale dönebileceğini açıkladı.

Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgınına karşı aşı geliştiren Biontech şirketinin kurucusu bilim insanı Uğur Şahin normalleşme süreci hakkında Alman basınına açıklamalarda bulundu.

Şahin, Alman basınından Der Spiegel ve Bild gazetesine yaptığı açıklamada, aşılamayla birlikte vaka sayılarında önemli ve kalıcı düşüşün Mayıs- Haziran aylarında gerçekleşeceğini söyledi.

"COVID-19'un kontrol altına alınması biteceği anlamına gelmiyor"

Aşılamaya vurgu yapan Şahin, "Önemli kriter o döneme kadar yeterli sayıda insanın aşılanmış olması. Ancak COVID-19’un kontrol altına alınması, virüsün artık bulaşmayacağı ve tamamen biteceği anlamına gelmiyor. Sadece normal bir yaşama tekrar dönebileceğimiz anlamına geliyor" dedi.

"Aşı 2 yılda bir tekrar edilmeli"

Virüsteki mutasyonların artmasının endişe verici olduğunu belirten Prof. Dr. Şahin, geliştirdiği aşının bu kadar yüksek etki etmesini beklemediğini de vurguladı.

Şahin, koronavirüs aşısı sayesinde virüsün insan vücudundaki gelişiminin engellendiğine dikkat çekerken koronavirüs aşısının her 2 yılda bir tekrar edilmesi gerektiğini söyledi.

Anahtar Kelimeler:
Liseler için 8 Mart açıklaması Önceki Haber

Liseler için 8 Mart açıklaması

Google hatırlattı! Kuzgun Acar kimdir, neden ve ne zaman öldü? Sonraki Haber

Google hatırlattı! Kuzgun Acar kimdir, n...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar