Konya
DOLAR8.1783
EURO9.7579
ALTIN457.05
HABERİÇİ DETAY BİZİM ÖZGÜÇ-FİZİK TEDAVİ

Ereğli Belediyesi kumu nerden alıyor?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ereğli Belediyesi kumu nerden alıyor?
Abone ol
Yerel anlamda vatandaşın hizmet alabilmesi adına büyük öneme sahip olan Belediyeler, ürettikleri hizmet politikaları ile sorunlara neşter vurarak problemleri en aza indirgemelidir.
haber içi detay bizim1 SİMYA-Tüktaş- Kaymaklar

Bir şehrin çehresini değiştirecek, şehre giren yabancı insanların ve uzun zamandır memleketinden uzak olan Ereğlililerin memleketlerine geldiklerinde dikkatlerini cezbeden önemli değişikliklere imza atılmalı ki yerel manada yönetimin başında olmanın bir anlamı olsun. Elbette yiğidi öldürüp hakkını yememek lazım. Belediye başkanı Sayın Oprukçu 2009-2014 yılları arasındaki hizmet döneminde ciddi çalışmalara imza atarak Ereğli ve çevresinin değişmesinde önemli hizmetleri hayata geçirdi.

Ulu Caminin önündeki mezbeleliğin kaldırılmasından tutunda iş bankasının önündeki yolun genişletilmesi, Devlet Demiryolları tarafından yapılan ucube üst geçidin yıkılması, Memur Evlerinin yeniden rehabilite edilerek Ereğli'ye kazandırılması bunlardan birkaçı. Peki ya 2019 mahalli idareler seçimlerinin üzerinden geçen 2 yılı geride bırakırken Ereğli'nin çehresini değiştirecek, vaatlerde olduğu gibi huzur şehri Ereğli'yi yeniden inşa edecek hangi projelere adım atıldı? Söyler misiniz Allah aşkına geride bıraktığımız 2 yılda Ereğli belediyesini borçlandırmanın dışında elle alınır hangi hizmet yapıldı? Aldığımız borçlanma kararları ile Akhüyük'e milyonları gömdük. Fakat her ne hikmetse attığınız her bir sondaj kuyusu çöküyor. Çöken her bir kuyuya ise Ereğli'nin hakkı olan etkin hizmetlerde kullanılması gereken milyonlar gömülüyor. Ereğli şimdi Sayın Oprukçu'dan adım attığı üçüncü hizmet yılında kendilerine verdiği vaatleri bir bir hayata geçirmesini bekler. Ereğli halkı bugün binlerce meyve fidanı, onlarca koyun kuzu, yüzlerce tavuk ve sözü verilen çok sayıda hizmetin hayata geçmesini bekler. Şimdi söyler misiniz bana. Vatandaşın istihdama en çok ihtiyaç duyduğu bu dönemde vaat ettiğiniz meyve fidanlarını, tavukları, koyun ve kuzuları şimdi vermeyeceksiniz de ne zaman vereceksiniz? Şimdi verilen sözleri tutma vaktidir.

Son günlerde Ereğli belediyesinin resmi sosyal medya hesaplarından takip ettiğimize göre Ereğli merkez ve bağlı mahalleler de yoğun bir şekilde kumlama faaliyetlerini görmekteyiz. Elbette ki vatandaşımızın ayağının çamurdan kurtulması için yapılan bu ve bu tarz hizmetler takdire şayandır. Ve hepimiz biliyoruz ki yol medeniyettir. Yola yapılan hizmet başımızın üzerindedir. Fakat bu noktada bizlerin ve Ereğli halkının bilmek istediği bir konu var. Ereğli belediyesi kumlama çalışmalarında kullanan Yapı malzemesini kimden, hangi şartlarda alıyor? 2021 sezonunda kullanılacak olan kum için ne kadar bütçe ayrıldı? Bu faaliyetler için herhangi bir ihale süreci oldu mu? Yoksa kum alım işi doğrudan temin ile mi yapılmaktadır? Belediyeye alınan kumların yakınlarınıza ait olan kum ocağından alındığı iddiaları doğru mu?

Bu iddiaların doğru olmamasını canı gönülden istiyoruz. Ülkemizin ve şehrimizin içerisinden geçtiği bu kötü süreçte ve esnaflarımızın yaşadığı ekonomik daralmada adam kayırmacılığın, adrese teslim iş ve ihalelerin bu şehre, bu şehrin insanına ve esnaflarına vurulacak en büyük darbe olduğunu unutmamalıyız...

Kalın sağlıcakla…

Umut Yaygır yazdı.


Konya’da pazar yerlerine yeni normal düzenlemesiÖnceki Haber

Konya’da pazar yerlerine yeni normal düz...

FETÖ'den aranan eski uzman çavuş yakalandıSonraki Haber

FETÖ'den aranan eski uzman çavuş yakalan...

Yorum Yazın

Ereğli çiftçisi de elinde kalan patates ve soğanları TMO’ya satacak
Ereğli’de kuşlar aşırı soğuğa dayanamadı
Genç hemşirenin ölümüne yürekler dayanmadı
Son dakika! Koronavirüste ölümler artıyor
Ramazan'da tam kapanma olacak mı? Gözler Salı günü toplanacak Kabine'de
Karaman merkezli uyuşturucu operasyonunda yakalanan 35 şüpheliden 7’si tutuklandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesi Nevşehir ve Niğdeli patates üreticilerini sevindirdi
Sobadan sızan gazdan zehirlenen yaşlı çift öldü
Ereğli’deki Hiçbir CHP’linin, Hiçbir İyi Partilinin Vatan Haini Olduğunu Düşünmüyorum
Kar yağışı ve kuş cıvıltıları! Görüntüler Ereğli’den
Ereğli Cumhuriyet Halk Partisi Polis Haftasını Kutladı
Ereğli’de 10 Nisan Karı
Emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? Tarih belli oldu
Konya- Aksaray kara yolunda bir otobüs kazası daha! Ölü ve yaralılar var
Ereğli’de kesinti! Bu mahallelerde sabaha kadar elektrik yok
Vaka sayısı 56 bine yaklaştı! Tam kapanma olacak mı?
Ereğli’nin dev projesi sürüyor
Ereğlili Şehit Tuğrul Köseoğlu'nun Annesi: "Gururluyuz, kökleri kazınsın"
Bayram sonu evlenecekti! Genç hemşire kazada öldü
Dikkat! Bakanlık hatırlattı: 56 saatlik kısıtlama başladı

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar