Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

16 Temmuz 2018 Pazartesi
Ereğli’de Öğretmenler Günü
Ereğli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü muhteşem bir programla kutlanırken emekli olan ve mesleğe yeni başlayan öğretmenler aynı heyecanı paylaştılar.
Kategori : Gündem
24 Kasım 2017 19:05
 
Ereğli’de Öğretmenler Günü

Ereğli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü muhteşem bir programla kutlanırken emekli olan ve mesleğe yeni başlayan öğretmenler aynı heyecanı paylaştılar.

Konya Ereğli’de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yönetiminde TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından gerçekleştirilen 24 Kasım Öğretmenler Günü programında mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin heyecanı ve emekli olan öğretmenlerin heyecan ve buruk sevinci birbirine karıştı.

Kültür Merkezinde yapılan programa Ereğli Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Milli Eğitim Müdürü İradet Genç, Ereğli Emniyet Müdürü İrfan Ceylan, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Daire Amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

Programın açılış konuşmasını yapan Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İradet Genç; “Öğretmenliğe emek vermiş, sevgisini yüreğini bu toplumun evlatlarına feda etmiş kıymetli öğretmenlerimizle burada olmaktan gurur duyuyoruz. Öğretmenlere önem vermeyen toplumun geleceği aydınlık olmayacağı kanaati ile sadece 24 Kasımda değil her gün gereken önemin verilmesini arzu ediyorum tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutluyorum” dedi.

Programda söz alan Ereğli Kaymakamı Ömer Lütfi yaran; “Toplumun düşmanı cehalet cehaletin düşmanı öğretmendir, onun içindir ki öğretmen her türlü cehaletin ve bölücülüğün hedefi olmuş daima hedef gösterilmiştir. Türkiye Cumhuriyetine, Türk Milletinin ülkesiyle milletiyle bölünmez bütünlüğüne, Atatürkçü düşüncesiyle demokrasiye çağdaşlığa inanmış bu yönde nesiller yetiştirmek için bu mesleği seçmiş tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun” dedi.

Programda El Babda şehit Düşen Burak Boz'un Kız Kardeşinin yaptığı konuşmada duygu dolu anlar yaşandı.

Yapılan konuşmaların ardından Ereğli TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan gösteriler sunuldu.

Geçtiğimiz yıl emekliliğe ayrılan öğretmenlere “Hizmet Şeref Belgesi” Kaymakam Ömer Lütfi Yaran tarafından takdim edilirken, mesleğine yeni başlayan öğretmenler de yemin ederek asaletlerini tamamladılar.

Okunma : 10127
Foto galeri
AYD HABER İÇİ SAĞ
kent gaz
Gündem haberleri
İş arkadaşını silahla vurdu
14 Temmuz 2018 Okunma: 5850 Asayiş
Ereğli’den Hakim ve Savcılar Terfi Ettiler
13 Temmuz 2018 Okunma: 3808 Ulusal Haberler
Ayşe Akgün Dualarla Defnedildi
15 Temmuz 2018 Okunma: 3514 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın