Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

22 Mayıs 2018 Salı
Yılmaz: Sorumluluğumuz bir değil her gündür
Ereğli MHP İlçe Başkanı Musa Yılmaz, “3 Aralık sorumluluklarımızı hatırladığımız gündür ancak bu sorumlulukların bir güne sığdırılmamalıdır” dedi.
Kategori : Gündem
03 Aralık 2017 00:32
 
Yılmaz: Sorumluluğumuz bir değil her gündür

Ereğli MHP İlçe Başkanı Musa Yılmaz, “3 Aralık sorumluluklarımızı hatırladığımız gündür ancak bu sorumlulukların bir güne sığdırılmamalıdır” dedi.

Konya Ereğli Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Musa Yılmaz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile yayımladığı mesajında; “Hepimiz birer engelli adayıyız. Engellilerin karşılaştıkları sorunların başında yoksulluk, eğitim, ulaşım, fiziksel çevre, konut ve iyileştirme gibi konular gelmektedir. Yapılan araştırmalar, dünyanın her yerinde engellilerin çok büyük çoğunluğunun toplumun yoksul kesimlerinden geldiğini ve yoksulluk içinde yaşadıklarını göstermektedir. Eğitimdeki eksiklikte yoksullukla endeksli olarak ortaya çıkmaktadır. Engelli ailelerinin maddi sıkıntılarından dolayı engelli çocuklarını okula göndermeleri güçleşmektedir. Bu sorunların haricinde en önemli olan sorun ise ailelerin ve çevredeki insanların engellilere bakış açısından kaynaklanmaktadır” dedi.

Yılmaz mesajında;

“Engellilerimizin de en az bizim kadar normal yaşamalarını, aramıza katılmalarını sağlamak sadece bizim elimizde. Bunu sağlamamıza yardımcı olabilmek için 1992 yılından bu yana 3 Aralık Günü Birleşmiş Milletler tarafından uluslararası bir gün olarak kabul edilmiştir. Bizim ülkemizde de tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ne yazık ki milyonlarca engelli insan bulunmaktadır. Bizlere düşen, engelli insanlarımızın önüne çıkan engelleri ortadan kaldırmak ve bu insanları topluma kazandırmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü” kutluyor, tüm engelli kardeşlerimizin yaşam kalitelerinin yükseltilmesini, hak ettikleri imkânların tanınmasını, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir hayat geçirmelerini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Okunma : 6144
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Boğulan genci başkan kurtardı
20 Mayıs 2018 Okunma: 6487 Asayiş
Greyderin Altında Can Verdi
19 Mayıs 2018 Okunma: 5442 Asayiş
Cansız Bedeni Evinden Çıktı
19 Mayıs 2018 Okunma: 5358 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın