Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

22 Haziran 2018 Cuma
Babasının ölsün dediği çocuk yardım bekliyor
Ereğli’de yaşayan henüz 1,5 yaşında olan ve babasının banane ölürse ölsün dediği Muhammed Ali, ilik nakli olamazsa hayatını kaybedecek.
Kategori : Gündem
14 Aralık 2017 16:53
 
Babasının ölsün dediği çocuk yardım bekliyor

Ereğli’de yaşayan henüz 1,5 yaşında olan ve babasının banane ölürse ölsün dediği Muhammed Ali, ilik nakli olamazsa hayatını kaybedecek.

Kameralara açıklama yapan ve adeta feryat eden 1,5 yaşındaki Muhammed Ali’nin gözü yaşlı annesi Melek Dinler, yardımseverlere ve özellikle de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sesini duyurmak istiyor.

7 aylık dünyaya gelen ve şuan 1,5 yaşında olduğunu belirttiği oğlu Muhammed Ali’ye ‘bağışıklık yetmezliği’ teşhisi konulmasıyla dünyasının başına yıkıldığını ifade eden acılı anne Melek Dinler, oğlu için feryat ederken, oğlunun babası ile boşandığını ve babasının oğlu ile ilgilenmek bir yana “ölürse ölsün, gebersin” ifadelerini kullandığını söyledi.

Eşinden boşandıktan sonra hasta olan oğlu ile birlikte babasının evine yerleşen ve maddi imkansızlıklardan dolayı oğlunun tedavi giderlerini karşılayamadığını ifade eden Melek Dinler, “Oğlumun yaşayabilmesi ilik nakli olmasına bağlı. Bunun için de 50 bin lira gerekiyormuş. Ameliyat olmazsa oğlum ölecek. Ne olur yardım edin” dedi.

Minik Muhammed Ali’nin yaşayabilmesi için 1-1,5 yaşlarına geldiğinde ameliyat olması gerekiyor.

Melek Dinler, oğlunun şu an 1,5 yaşında olduğunu ve Ocak’ın 28’inde Ankara Hacettepe’de ilik nakli olacağını belirtti.

PARAYI BULAMAZSAK

Ameliyat masraflarını devletin karşılamadığını söyleyen Melek Dinler, “Bir sene, iki sene çocuğumun hastanede yatması gerekiyormuş. Sizlerden sadece isteğim çocuğumu kurtarmak. 50 bin lira ameliyat parası istiyorlar. Onda da benim maddi durumun iyi olmayınca, eşimle de ayrı olunca sizlere başvurdum. Parayı bulamayınca ameliyat olamayacak. Herkese sesimi duyuruyorum. Çocuğumu kurtaralım” dedi.

BABASI ÖLSÜN DİYOR

 Bir süre önce ayrıldığı eşinin kendilerine hiç bir şekilde yardımcı olmadığını ifade eden Dinler; “Kendisine kaç defa haber gönderdik. Gelip ilgilenmedi. İlgilenmek bir yana ölürse ölsün, gebersin dedi. Aklıma bir şey de gelmiyor. Onun için size yalvarıyorum, çocuğumu kurtaralım” dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZA SESLENİYORUM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da seslenen acılı anne Melek Dinler, “Çocuğumu kurtaralım başkanım. Sizlere yalvarıyorum. Türkiye’ye sesimi duyuruyorum. Gözümün önünde çocuğum eriyor. Eğer nakil olamazsa çocuğum gözümün önünde ölecek” diyerek yetkililerden yardım beklediğini ifade etti.

Okunma : 14209
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Yıldırım Düşen Genç Hayatını Kaybetti
19 Haziran 2018 Okunma: 9862 Gündem
Ereğli’ye Yeni Doktorlar Atandı
20 Haziran 2018 Okunma: 8195 Sağlık
Köyü Sel Bastı
20 Haziran 2018 Okunma: 4154 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın