Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

26 Mayıs 2018 Cumartesi
Ereğli’nin Sağlık Yatırımlarını Konuştular
Ereğli’nin sağlık alanındaki mevcut durumunu ve gelinen noktayı yerinde görmek üzere İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç ve sağlık yöneticilerinden oluşan bir heyet Ereğli’de incelemelerde bulundular.
Kategori : Sağlık
25 Ocak 2018 18:52
 
Ereğli’nin Sağlık Yatırımlarını Konuştular

Ereğli’nin sağlık alanındaki mevcut durumunu ve gelinen noktayı yerinde görmek üzere İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç ve sağlık yöneticilerinden oluşan bir heyet Ereğli’de incelemelerde bulundular.

Ereğli Devlet Hastanesinin incelemesinin ardından yapımı devam eden Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve TRSM inşaatında AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez ile de bir araya gelen Prof. Dr. Mehmet Koç ve beraberindeki heyet, tespit edilen sağlık sorunlarının çözümü konusunda fikir alışverişinde bulundular.

Eski hastane ne olacak?

Ereğli’de incelemelerde bulunan heyet, eski SSK Hastanesi olarak kullanılan ve şu anda boş olan binanın nasıl kullanılacağı başta olmak üzere, 112 acil sağlık hizmeti veren istasyonların ve TSM’lerin fiziki şartlarının ele alındığı bir toplantı gerçekleştirdiler. Toplantıda, proje aşamasında olan ve Kalkınma Bakanlığı’na gönderilen üç yatırım hakkında da bilgi alışverişinde bulunuldu.

 

Hastane hakkında bilgi aldılar

Ereğli Devlet Hastanesini ziyaret ederek Ereğli incelemelerine başlayan Prof. Dr. Koç ve beraberindekiler Hastane Başhekimi Uz. Dr. Hasan Beyhekim ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. İsmail Yavuz’dan Ereğli’nin sağlık alanında yaşadığı sıkıntılar ve ilçenin son durumunu anlatan sunumları dinlediler.

Ereğli’de yapılması planlanan yatırım ve projeler hakkında da karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı toplantı da Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği hedef ve stratejilere uygun olarak sağlık hizmeti sunulabilmesi adına neler yapılabileceği tartışıldı.

Tam kapasite ile çalışıyor

Ereğli Devlet Hastanesi’nin acil, diyaliz ve ameliyathaneler de dâhil olmak üzere tam kapasite ile çalıştığını ifade eden Prof. Dr. Koç, “Fiziki şartlarının yetersizliği nedeni ile çok şikâyet aldığımız bir hastaneden çok şükür ki böylesine modern ve fiziki mekanı çok iyi bir hastaneye geçtik. Bugün geldiğimiz noktada şikâyetlerin azaldığını, hastanemizden hizmet alan vatandaşlarımızın sayısının arttığını görmekten mutluluk duyduk” dedi.

Koç; “Ereğli'de sağlık alanında çok iyi bir noktadayız. İnşallah 2018 yılı içerisinde ADSM ile TRSM inşaatlarımızın da tamamlanması ile birlikte 2018 Ereğli'nin baharı olacak.150 bin nüfusu ile büyük bir ilçe olan Ereğli’ye elimizden ne geliyorsa yaparak vatandaşlarımıza hizmeti sürdüreceğiz. Yeni binamızda hem çalışanlarımız çok güzel bir ortamda sağlık hizmeti veriyor, hem de hastalarımız çok daha güzel bir mekânda sağlık hizmeti alıyorlar ” dedi.

 

Sağlık Bakanlığı’nın pek çok ilçede olduğu gibi Ereğli’de de kendilerine güzel bir eser teslim ettiğinin altını çizen Prof. Dr. Koç, “Bize teslim edilen bu eseri en güzel şekilde çalıştırmalıyız. Sağlık Bakanlığı’nda ki değişimle birlikte geçilen tekli yapının avantajlarından da faydalanarak hastanemizde en kaliteli sağlık hizmeti sunmanın gayretini göstereceğiz. Sağlıkta dönüşümü tamamladık artık gelişim aşamasındayız. Bu amaçla çalışan ve hasta memnuniyetini artırmak en önemli önceliklerimiz arasındadır. Bizler çalışanlarımızın sahada yaşadıkları sıkıntıları yerinde görmek için buralardayız. Onların sorunlarını dinleyeceğiz ve en kısa sürede problemleri çözeceğiz” dedi.

Okunma : 5558
Foto galeri
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli’de Vahşet, Cesedi Parkta Bulundu
23 Mayıs 2018 Okunma: 17603 Asayiş
Kanalda Bulunan Cesedin Kimliği Belli Oldu
23 Mayıs 2018 Okunma: 14944 Asayiş
Bakın Burası Neresi
22 Mayıs 2018 Okunma: 8403 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın