Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

26 Mayıs 2018 Cumartesi
Kaymakam Yaran, Anlattı Öğrenciler Dinledi
Ereğli’de öğrenci, öğretmen ve velilerle buluşan Kaymakam Yaran, hayati öneme sahip pek çok konuda önemli açıklamalar yaptı.
Kategori : Eğitim
06 Şubat 2018 18:00
 
Kaymakam Yaran, Anlattı Öğrenciler Dinledi

Ereğli’de öğrenci, öğretmen ve velilerle buluşan Kaymakam Yaran, hayati öneme sahip pek çok konuda önemli açıklamalar yaptı.

Konya Ereğli’de İpek Yolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci, öğretmen ve velileri ile buluşan Kaymakam Ömer Lütfi Yaran ve Milli Eğitim Müdürü İradet Genç, ikinci dönemin açılışında Türk Milletinin geleceği açısından öğrencilerin her türlü kötü alışkanlıklardan kurtularak temel hedefler üzerine yoğunlaşmalarını istediler.

İpek Yolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Kaymakam Yaran;  “Okullaşma oranının çok yoğun olduğu ve sadece öğrenci nüfusunun pek çok ilçeden bile fazla olduğu Ereğli’de eğitim öğretim faaliyetlerinin her zaman ön planda olduğunun farkındayız. Ancak bizim için daha da önemli olan öğrencilerimizin her türlü kötü olay ve durumlardan arındırılmış güvenli okul ortamlarında eğitimlerine devam edebilmesidir” dedi.

 

Uyuşturucuya fırsat vermeyin

Kaymakam Yaran; “Ereğli’nin en önemli konularından biri de uyuşturucu konusudur. Bu konuda Emniyet Müdürlüğümüz de büyük adımlar atıyor. Uyuşturucu tacirlerinin en büyük hedefi siz değerli gençlerimizdir. Sizin bağımlı olmanız onların en büyük beklentisidir. Sizler hepiniz ülkemizin geleceği açısından çok çok önemlisiniz. Sizin ne kadar donanımlı ve iyi yetişirseniz ülkemizin geleceği o derece aydınlık olacaktır.

Bu konuda çok daha hassas olmalı ve duyarlı davranmalısınız. Uyuşturucu konusunda yanlış gördüğünüz ve bildiğiniz her durumu öğretmenlerinize, rehberlik servisine ya da polise mutlaka haber edin” şeklinde konuştu.

Okuyan gençlik istiyoruz

“Her konularda hassas olan gençlere ve duyarlı vatandaşlara ihtiyacımız var” diyen Kaymakam Yaran; “İnsan doğumuyla başlayan ve ölüme kadar devam eden eğitim faaliyetlerine çok daha sıkı sarılmalısınız. Bu konuda en önemli aşamalardan biri de kitap okumaktır. Okuyan gençler istiyoruz. İnşallah hepiniz ülkemizin geleceği açısından önemlisiniz.

Sosyal medyadan, dizilerden ve sanal ortamlardan uzak durmak adına da çaba sarf edin  ve düşünen, okuyan, araştıran insanlar olun” dedi.

Birbirinizi sevin

Bizim memleketimiz tarihi, coğrafyası ve insanı açısından çok değerli ve özel bir memlekettir. Bunun korunması ve devamının sağlanması için de sevgiye ve saygıya muhtacız” diyen Kaymakam Ömer Lütfi Yaran; “Memleketimizin en çok ihtiyacı olan şey, sevgi ve saygıdır. Birbirinizi sevebildiğimiz ölçüde ülkemizin birlik ve beraberliğini o kadar koruyabiliriz. Ülkemize ve insanımıza saygı duymak ve sahip çıkmak zorundayız” dedi.

Okunma : 1904
Foto galeri
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli’de Vahşet, Cesedi Parkta Bulundu
23 Mayıs 2018 Okunma: 17604 Asayiş
Kanalda Bulunan Cesedin Kimliği Belli Oldu
23 Mayıs 2018 Okunma: 14945 Asayiş
Bakın Burası Neresi
22 Mayıs 2018 Okunma: 8404 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın