Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

23 Nisan 2018 Pazartesi
Meram Belediyesi Süs Bitkilerini Kendisi Üretiyor
Meram Belediyesi, park ve peyzaj düzenlemesinde kullanılan bitkilerini kendi seralarında kendisi üreterek büyük tasarruf sağlıyor.
Kategori : Gündem
11 Şubat 2018 20:32
 
Meram Belediyesi Süs Bitkilerini Kendisi Üretiyor

Meram Belediyesi, park ve peyzaj düzenlemesinde kullanılan bitkilerini kendi seralarında kendisi üreterek büyük tasarruf sağlıyor.

Konya’nın Başarılı Meram Belediyesi 2017 yılı içerisinde 100 bin adet süs bitkisi üretimi yapılarak ilçedeki park ve bahçelerdeki yeşil alan çalışmasında kullanıldı.

Meram’ın yeşil dokusunu korumaya ve güçlendirmeye yönelik çalışmalarına hız veren Meram Belediyesi, dikimi gerçekleştirilecek bitki türlerini çelikten üreterek maliyetini en aza indirme konusuna büyük önem gösteriyor. Hasanköy Mahallesi’nde bulunan Meram Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü fidanlığındaki seralarda yetiştirilen muhtelif bitki çeşitleri ilçedeki peyzaj çalışmalarında kullanılıyor.

 

100 BİN SÜS BİTKİSİ ÜRETİLDİ

Konu ile ilgili açıklama yapan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze ait Hasanköy Mahallesi’ndeki fidanlıkta bulunan 9 adet seramızda gül ve süs bitkilerden alınan çelikler köklendirilerek üretimi yapılmaktadır. 2017 yılı içerisinde 100 bin adet süs bitkisi üretimi yapılarak peyzaj çalışmalarımızda kullanılmıştır. Seralarda yetiştirilen bu bitkiler peyzaj çalışmalarımızda kullanılarak belediye ekonomisine de önemli katkı sağlanmaktadır” dedi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından bakımına özen gösterilen seralarda sedum, biberiye, gül, bahçe külü, phlox, kekik, kotonez, ateş dikeni, berberis, altın kolye, civan perçemi, gaura, mavi servi ve mazı gibi 32 farklı bitki türünün üretimi yapılıyor. 

 

Okunma : 2042
Foto galeri
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğlili Gelin ve Damattan Örnek Davranış
21 Nisan 2018 Okunma: 6260 Gündem
Ayrancı’da 2 köye dev bayrak yapıldı
19 Nisan 2018 Okunma: 5926 Gündem
Kırmızı ışıkta bekliyordu bir anda…
20 Nisan 2018 Okunma: 5603 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın