Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

22 Mayıs 2018 Salı
CHP’li Vekilden Skandal İfadeler
Ereğli CHP İlçe Başkanı Bülent Ecevit Tatlıdil’in Parti Meclis Üyesi olmasının ardından Ereğli’de gerçekleştirilen görev devir teslim programında konuşan konyak Milletvekili Hüsnü Bozkurt skandal ifadeler kullandı.
Kategori : Siyaset
13 Şubat 2018 18:03
 
CHP’li Vekilden Skandal İfadeler

Ereğli CHP İlçe Başkanı Bülent Ecevit Tatlıdil’in Parti Meclis Üyesi olmasının ardından Ereğli’de gerçekleştirilen görev devir teslim programında konuşan konyak Milletvekili Hüsnü Bozkurt skandal ifadeler kullandı.

Konya Ereğli’de CHP İlçe Başkanı olarak seçilen Veysel Gönülal’ın görevini devraldığı programda konuşan CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, bir skandal ifadeye daha imza atarak, Özgür Suriye Ordusu’nu El Kaide artığı olarak nitelendirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, Afrin'in terör örgütlerinden temizlenmesi amacıyla yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda Türk Silahlı Kuvvetlerine destek veren Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) için "El Kaide arttığı" benzetmesinde bulundu.

“TÜRKİYE ESED’LA ANLAŞSIN”

Törende konuşan Bozkurt, Suriye'deki gelişmelere değinerek, "Türkiye, bir an önce Rusya, Irak, İran ve Suriye'nin meşru hükümeti Esed hükümeti ile anlaşarak, Ortadoğu'daki emperyalist plana karşı, mutlaka antiemperyalist bir duruş sergileyebilmelidir" dedi.

“ÖSO EL KAİDE ARTIĞIDIR”

Bozkurt; "Belli bir mezhepçi kafayla hala Esed ile görüşmemek ve ÖSO denilen El Kaide artığı birtakım adamlarla, sırf harekata meşruiyet kazandırmak için bir arada yürümek maalesef hiç akılcı işler değil. Ondan sonra lafa gelince 'Çanakkale'de Mardinli ile Konyalı koyun koyuna yatıyormuş, Kurtuluş Savaşı'nı biz Kürtlerle birlikte vermişiz'. Kürtler bizim düşmanımız mı? Yok böyle bir şey. Türkiye'nin her yerinde beraber yaşıyoruz."

AFRİN’E GİTMEK İSTEYENLER YALAKADIR

Geçtiğimiz yıl 16 Nisan'daki referanduma ilişkin bir televizyon programında; "Diyelim ki 'Evet' çıktı, kimse heveslenmesin. Biz yine Samsun'dan başlarız, Amasya'ya gideriz, Sivas'a gideriz, Ankara'ya geliriz. Buradan İnönü'ye, Sakarya'ya, Dumlupınar'a... Ulan sizi İzmir'e kadar kovalamazsak anamızdan emdiğimiz süt helal olmasın. Sizi de sizin yedi göbek sülalenizi de bütün emperyalistleri de yine İzmir'den denize dökeriz" şeklindeki sözleri nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan soruşturma başlatılmıştı.

Bozkurt, yine bir skandal konuşmaya imza atarak, Afrin’de Milli Mücadele veren Kahraman askerlerimize moral için bölgeye gitmek isteyenlere “Yalaka” benzetmesi yaptı.

11 şehit verdiğimiz gün Başbakanlık makamında oturan kişi partisinin il kongresinde ‘Bizi Afrin’e götür’ diye yalakalık eden taraftarlarına ‘Çıkışta gideriz’ diye gülerek yanıt veriyor ifadelerini kullanan Bozkurt, AK Parti’nin şehit anneleri ile alay ettiğini iddia etti.

Türkiye’nin Rusya, Irak, İran ve Suriye’de Esed yönetimi ile anlaşması gerektiğini kaydeden Bozkurt, bu ülkenin Cumhurbaşkanı insanları aptal yerine koyarak Biz Menbiç’e gidiyoruz Menbiç’i asıl sahiplerine iade edeceğiz, ‘Menbiç’in asıl sahipleri ÖSO mu? dedi.

“HDP’NİN VARLIĞI YOK SAYILIYOR”

HDP’nin varlığının yok sayıldığını söyleyen Bozkurt, “her gün ana muhalefeti ötekileştiren başka partileri ötekileştiren HDP diye bir partinin adeta varlığını yok sayan böyle bir kafayla sen nasıl içte birlik sağlayacaksın bu tuttuğunuz yol yol değildir. Sayın Cumhurbaşkanı bir an önce iç cephede birlik sağlamalıyız bir an önce Antiemperyalist bir tavrın içine girmeliyiz bir an önce bölge merkezli bir politika ile tekrar altını çize çize söylüyorum Rusya, Irak, İran, Suriye, Türkiye birlikteliğini sağlayabilmeliyiz ancak öyle bir birliktelikle bu emperyalist BOP planını bozabiliriz” dedi.

Okunma : 5297
Foto galeri
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Boğulan genci başkan kurtardı
20 Mayıs 2018 Okunma: 6509 Asayiş
Greyderin Altında Can Verdi
19 Mayıs 2018 Okunma: 5454 Asayiş
Cansız Bedeni Evinden Çıktı
19 Mayıs 2018 Okunma: 5371 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın