Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

26 Mayıs 2018 Cumartesi
Maskeli Gaspçılardan Biri Tutuklandı
Geçtiğimiz günlerde kar maskeleriyle Ereğli’de bir petrol istasyonunu basarak soygun gerçekleştiren şüphelilerden biri Antalya’da tutuklandı.
Kategori : Asayiş
14 Şubat 2018 12:34
 
Maskeli Gaspçılardan Biri Tutuklandı

Geçtiğimiz günlerde kar maskeleriyle Ereğli’de bir petrol istasyonunu basarak soygun gerçekleştiren şüphelilerden biri Antalya’da tutuklandı.

7 Şubat 2018 günü Ereğli’de ellerinde silahlarla ve kar maskeleriyle bir benzin istasyonunu basarak soygun gerçekleştiren şüphelilerden 49 yaşındaki Hasan Yıldız Antalya'nın Alanya ilçesinde yakalandı. Yıldız, çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, polis diğer şüpheli Mustafa S.'nin yakalanması için çalışmasını sürdürüyor.

Cezaevinden kaçmışlar

İddiaya göre, gasp suçundan tutuklanan Hasan Yıldız, cezasının bitimine az bir süre kala Seydişehir Açık Cezaevine gönderildi.

Yıldız, geçen 6 Şubat günü yine hükümlü olan arkadaşı Mustafa S. ile birlikte tel örgülerinin üzerinden atlayarak firar etti.

İki zanlı 7 Şubat günü otomobille yaklaşık 240 kilometre uzaklıktaki Ereğli’ye geldiler. Burada yüzü kar maskeli ve elinde pompalı tüfekle bir akaryakıt istasyonuna baskın yapıp, çalışanları tehdit ederek, kasada bulunan bin 700 lira para ve bir adet cep telefonunu alarak kayıplara karıştı.

Bakkal Dükkânına da bunlar girmiş

Şüpheli 2 şahıs 9 Şubat günü de yine Ereğli’de bir bakkal dükkanına gelerek silah zoruyla kasadaki paraları istedi. Ancak, İşyeri sahibi Hüseyin Özüok, kar maskeli ve silahlı soygunculara direndi. Bunun üzerine soyguncular, bakkaldan bir şey alamadan kaçtı.

Ereğli’de Markete girdiler

Soyguncular son olarak 10 Şubat günü merkez Selçuklu ilçesi Yazır Mahallesi'nde bir markete geldi. İşyeri çalışanlarından kasadaki paraları isteyen soyguncular, çalışanların karşılık vermesi üzerine havaya bir el ateş ederek, bir şey alamadan kaçtı.

Yaşanan soygunların ardından Konya Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı ekipleri soyguncuları yakalamak için çalışma başlattı.

Asayiş Şubesi Gasp Büro Amirliğine bağlı ekipler, kısa sürede soyguncuların  Seydişehir Açık Cezaevi'nden firar eden  Hasan Yıldız ve Mustafa S., olduğunu belirledi.

Şüphelilerin, çalıntı plakalı bir araçla soygunları gerçekleştirdiklerini tespit eden polis, şüphelilerden Hasan Yıldız'ın Antalya'nın Alanya ilçesinde olduğunu belirlemesi üzerine harekete geçti.

Alanya’da Yakalandılar

Hasan Yıldız, Alanya ilçesinde yakalanarak gözaltına alındı. Sorgulanmak üzere Konya'ya getirilen Yıldız, suçlamaları kabul etmediğini ve görüntülerdeki diğer kişiyi de tanımadığını söyledi.

Hasan Yıldız, sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Polis, Mustafa S.'yi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Okunma : 5153
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli’de Vahşet, Cesedi Parkta Bulundu
23 Mayıs 2018 Okunma: 17603 Asayiş
Kanalda Bulunan Cesedin Kimliği Belli Oldu
23 Mayıs 2018 Okunma: 14944 Asayiş
Bakın Burası Neresi
22 Mayıs 2018 Okunma: 8403 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın