Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

26 Mayıs 2018 Cumartesi
Ereğli’de Terör Estirmişlerdi: Tutuklandı
Cezaevinden kaçarak Ereğli’ye gelen ve Ereğli’de adeta terör estiren maskeli iki kişinin vukuatları saymakla bitmiyor.
Kategori : Asayiş
14 Şubat 2018 12:47
 
Ereğli’de Terör Estirmişlerdi: Tutuklandı

Cezaevinden kaçarak Ereğli’ye gelen ve Ereğli’de adeta terör estiren maskeli iki kişinin vukuatları saymakla bitmiyor.

Seydişehir ilçesinde bulunan cezaevinden Hasan Y. ile arkadaşı Mustafa S. firar ederek iddiaya göre çaldıkları bir otomobille Ereğli’ye geldiler. Bir benzin istasyonuna, bir bakkal dükkanına ve bir de markete giren maskeli soyguncular Ereğli’de şubat ayının ilk haftasında adeta terör estirmişlerdi.

Market çalışanı eli silahlı soyguncuya eşya fırlatıp kafasından vurdu

İlçeden kaçan şüpheliler olayın ardından Konya il merkezinde bulunan Yazır Mahallesinde bulunan markete geldi. Burada da ellerinde pompalı tüfek bulunan şüpheliler markette bulunan çalışanlara tüfeği doğrultarak para istedi. Market çalışanı olduğu düşünülen kişi elinde silah bulunan şüphelilere tezgah üzerinde bulunan eşyaları fırlatmaya başladı. Bu sırada geri geri yürüyen şüphelilerden birini market çalışanı attığı eşyayla kafasından vurdu. Neye uğradığını şaşıran şüpheliler bir el ateş ederek marketten eli boş olarak kaçtı.

Park halindeki 4 araçtan plaka çalmışlar

Şüphelilerin aracını belirlemek için çalışma başlatan polis, şüphelilerin il ve ilçe merkezinde park halinde olan araçlardan 4 plaka çaldığını belirledi. Çalınan plakalar ve yaşanan olayların ardından Konya Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri çalışma başlattı. Çalışmalarını yoğunlaştıran Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, şüphelilerin Seydişehir ilçesinde cezaevinden firar eden Hasan Y. ile Mustafa S. olduğunu tespit etti.

Polisi ekipleri çalınan plakalardan biriyle soygun yapıldığı ihbarı üzerine şüphelilerin Antalya’nın Alanya ilçesinde olduğunu belirledi. Polis ekiplerince yakalanan Hasan Y. sorgulanmak üzere Konya’ya getirildi. Polisteki sorgusunda suçlamaları kabul etmeyen Hasan Y. yanındaki Mustafa S.’yi tanımadığın söylediği öğrenildi. Polisteki sorgusunun ardından Hasan Y. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Okunma : 10963
Foto galeri
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli’de Vahşet, Cesedi Parkta Bulundu
23 Mayıs 2018 Okunma: 17603 Asayiş
Kanalda Bulunan Cesedin Kimliği Belli Oldu
23 Mayıs 2018 Okunma: 14944 Asayiş
Bakın Burası Neresi
22 Mayıs 2018 Okunma: 8403 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın