Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

18 Haziran 2018 Pazartesi
Ereğli Okuyor
Ereğli Okuyor Projesi Kapsamında Ereğli POMEM ve Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu’nun birlikte gerçekleştirdiği programda katılımcılar birlikte kitap okudu.
Kategori : Gündem
20 Şubat 2018 18:28
 
Ereğli Okuyor

Ereğli Okuyor Projesi Kapsamında Ereğli POMEM ve Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu’nun birlikte gerçekleştirdiği programda katılımcılar birlikte kitap okudu.

Konya Ereğli’de son zamanlarda kitap okuma alışkanlığının artırılması ve farkındalık oluşturulması adına yapılan etkinliklere bir yenisi daha eklendi.

Ereğli Polis Mesleki Eğitim Merkezi ve Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu Öğrencilerinin birlikte yürüttüğü proje etkinliği Ereğli POMEM sosyal faaliyetler salonunda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Program hakkında açıklamalarda bulunan Ereğli POMEM Müdürü Ali Kurbi; “Okulumuzda bir yıl eğitim gören öğrencilerimiz yıl içerisinde en az 15 kitap okuyarak mezun oluyorlar. Bu nedenle de okulumuzun kütüphanesini geliştirerek 6 bin kitabın üzerine çıkardık. Ereğli okuyor kampanyamızı, Kaymakamımız Sayın Ömer Lütfi Yaran Bey’in önderliğinde Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi müdürlüğü ile birlikte yürütüyoruz” dedi.

 

Kurbi; “Okulumuzun kütüphanesini ortaokul ve lise öğrencilerimize de açarak faydalanmalarını sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

Programda konuşan Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İradet Genç ise; “içinde bulunduğumuz 2017-2018 eğitim öğretim yılında kitap okuma ve okuma alışkanlığını geliştirme seferberliği ilan ettik. Bu vesile ile gerçekleştirdiğimiz birçok programla öğrencilerimizin okuma alışkanlıklarını geliştirerek kendilerinin de gelişmelerini sağlıyoruz. Biz bu süre içerisinde okullarımızda okunan kitap sayısını artırmak için mücadele verdik ve bir dönem içerisinde 30 bin öğrencimizin en az 3’er kitapokumasını sağlayarak 90 bin kitap okuttuk” dedi.

 

“İkinci dönemde de etkinliklerimize devam edeceğiz” diyen İradet Genç; “Öğrencilerimizin öğretmenlerimiz nezaretinde her ay düzenli olarak kitap okumalarını sağlıyoruz. Biz burada Polis Okulumuz ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü gibi kurumların katkısını görüyoruz zaten bu projeyi birlikte yürütüyoruz. Etkinliklerimize destek veren katkı sağlayan herkese ve kurumlara teşekkür ediyorum” dedi.

“Kısa zaman içerisinde Ereğli’ye yeni bir kütüphane kazandıracağız” şeklinde konuşan İradet Genç; “Ereğli’nin ihtiyacı olan geniş kapasiteli, şeffaf yaklaşık 320 metrekarelik bir alana sahip yeni bir kütüphaneyi Ereğli’ye kazandırmanın çalışması içindeyiz. İnşallah yaklaşık 1 ay içerisinde hizmete sunacağız” dedi.

 

Programda son olarak konuşan Ereğli Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran; “Fazla okuyan bir toplum değiliz ancak okuyan insan çok şey bilir, iyi düşünür iyi yorumlar, okuyan insan hem kendisine hem de topluma ciddi anlamda faydası olur, sizler ne kadar çok okursanız anlama kapasiteniz de o derece gelişir okuma alışkanlığı olmayan bir öğrencinin gireceği sınavlarda uzun metinleri anlamak gibi bir imkânı olamaz bu yüzden okumanın önemini anlatan bu tür etkinlikler gerçekten de çok önemli etkinliğimize destek veren her kuruma çok teşekkür ediyorum bütün okullarda kitaplık ve kütüphane oluşturulması konusu çok önemli Ereğli Belediyemiz tarafından da Oğuz Ata içerisinde çocuklara yönelik bir kütüphane açıldı bunlar güzel hizmetler ben emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından katılımcılar yaklaşık 20 dakika kitap okudu.

Okunma : 11737
Foto galeri
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Sertavul’da Can Pazarı
17 Haziran 2018 Okunma: 8047 Ulusal Haberler
Ereğli’de Trafik Kazası Yaralılar Var
17 Haziran 2018 Okunma: 6818 Asayiş
Ereğli’de feci kaza: 6 kişi yaralandı
16 Haziran 2018 Okunma: 5994 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın