Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

24 Mayıs 2018 Perşembe
E-Devlet'ten Vasiyet Uygulaması
Geçtiğimiz aylarda soy ağacı ve miras uygulamalarıyla adeta kilitlenen e-devlet portalı yeniden kilitleneceğe benziyor, zira vasiyet uygulaması hizmete girecek.
Kategori : Ulusal Haberler
12 Mart 2018 21:00
 
E-Devlet'ten Vasiyet Uygulaması

Geçtiğimiz aylarda soy ağacı ve miras uygulamalarıyla adeta kilitlenen e-devlet portalı yeniden kilitleneceğe benziyor, zira vasiyet uygulaması hizmete girecek.

E-Devlet’ten Vasiyet sorgulama uygulaması geliyor. Vasiyetname sorgulama nasıl yapılır? Adalet Bakanlığı e-Devlet’ten yeni bir uygulamayı daha vatandaşların hizmetine sunuyor.

Soy ağacı ve miras sorgulama hizmetlerinin ardından şimdi de ‘Vasiyetname’ uygulaması geliyor. Peki vasiyetname sorgulama nasıl yapılır?

 

Geçtiğimiz günlerde "Soy Ağacı" ve "Miras Sorgulama" hizmetini başlatan ve milyonları uykusuz bırakan e-Devlet uygulaması bu kez de "Vasiyetname" hizmeti verecek.

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, mirasçılık belgesinin "e-Devlet"ten alınmasına yönelik uygulamanın ardından vasiyetnamelerin de elektronik ortamdan verilmesi için çalışma başlattı.

Yeni uygulama 1 Ocak 2017 tarihi ve sonrasını kapsayacak. Peki vasiyetname sorgulama nasıl yapılır? Merak edilenler haberimizde…

 

VASİYETNAME NASIL SORGULANIR?

Vasiyetname sorgulama yakın zamanda e-Devlet'e entegre edilecek. Entegre edildiği zaman detaylar ortaya çıkacak. Büyük ihtimalle https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden kullanıcı girişi yaptıktan sonra kurumlardan "Adalet Bakanlığı" butonuna tıkladığınızda "Vasiyetname sorgulama" hizmetini bu bölümünde görebileceksiniz.

 

HANGİ TARİHLERİ KAPSAYACAK?

Başkanlık, çalışmalarını tamamladığı uygulamanın hayata geçirilmesi için "e-Devlet"e bildirimde bulundu. Yeni uygulama 1 Ocak 2017 tarihi ve sonrasını kapsayacak.

Okunma : 1555
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli’de Vahşet, Cesedi Parkta Bulundu
23 Mayıs 2018 Okunma: 15817 Asayiş
Kanalda Bulunan Cesedin Kimliği Belli Oldu
23 Mayıs 2018 Okunma: 12390 Asayiş
Bakın Burası Neresi
22 Mayıs 2018 Okunma: 7652 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın