Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

21 Şubat 2019 Perşembe
Danimarka'da Ereğlili Olmak
23 yıldır Avrupa’nın ortasında Danimarka’da yaşayan Ereğlili Ozan Can Ozan gurbeti sonuna kadar her türlü zorluğu ile beraber yaşıyor.
Kategori : Kültür Sanat
28 Şubat 2016 00:19
 
Danimarka'da Ereğlili Olmak

23 yıldır Avrupa’nın ortasında Danimarka’da yaşayan Ereğlili Ozan Can Ozan gurbeti sonuna kadar her türlü zorluğu ile beraber yaşıyor.

Henüz 3 yaşındayken Danimarka’ya taşınan ailenin iki kardeşi anneleri ile birlikte yaşıyorlar orada ve ailenin geri kalan kısmı Türkiye’de.

Aslen Hacımemiş Mahallesi’nden olan 26 yaşındaki Ozan Can, gurbetin ve Ereğli özleminin yanında ırkçılık belasıyla da omuz omuza yaşam mücadelesi veriyor.

Çok sayıda gurbetçi Türk’ün yaşadığı Danimarka’da Ereğlili sayısı çok az olduğunu söyleyen Can, Kopenhag'da yaşıyor.

Yaşam şartlarının ağır ve zor olduğunu ve her geçen gün daha da zorlaştığını söyleyen Ereğlili Can, “buralara gelmeyi hiç kimseye tavsiye etmem. Memleketimizin her karışı ve her zorluğu buradan çok daha iyidir” diyor.

Köyümü özlüyorum

Ereğli’yi ve köyünü çok özlediğini ifade eden Can, “buralarda insanlık da zor, insan olarak kalmak da inşallah temelli dönüş yapacağım günü dört gözle bekliyorum” şeklinde ifade ediyor memleket hasretini.

Irkçılık ve İslam düşmanlığı yapıyorlar

Danimarka’da Türk ve Müslüman olarak yaşamın zorluklarından bahseden Can; “Arkadaşım vardı Deniz, iyi çocuktu ancak buradaki ırkçılar tarafından 16 yaşında öldürüldü. Çok üzüldüm ama elden ne gelir…

Eğer cinayeti işleyen bir Müslüman olsaydı çok yatardı ama bunlara 3 yıl verdiler ve şimdi dışarıdalar…

Vergi yükü altında eziliyoruz

Biz memlekete geldiğimizde bizleri Avrupalı zengin ve lüks içinde yaşadığımızı düşünen insanlar var. Ama hiç de öyle değil…

Burada kazandığımız paranın %38’i vergiye gidiyor. Asgari ücret zaten hiç kimseye yetecek kadar değil.

Sesimizi Ereğli’ye duyurmak ve herkese bir selam göndermek adına www.ereglihaberleri.com a yazıyorum, diyen Can, memleket hasretini Allah kimseye yaşatmasın, şeklinde bitiriyor…

Okunma : 8871
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
tatlıdil inşaat
Gündem haberleri
Bizleri Kimse Yolumuzdan Edemez
19 Şubat 2019 Okunma: 7830 Siyaset
Ak Parti'nin Listesine İlk Tepki Geldi
19 Şubat 2019 Okunma: 6796 Siyaset
Önce iki kişiyi vurdu sonra kendini öldürdü
19 Şubat 2019 Okunma: 6146 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın